Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Başkan TOKİ ile ilgili soruları yanıtladı

Başkan TOKİ ile ilgili soruları yanıtladı

Tarih 22 Ocak 2011, 21:47 Editör Kazancı Haber

Kazancı Belediye Başkanı Sayın Uğuz TEKİN yapılması düşünülen TOKİ konutları hakkında hemşerilerimizin kafanıza takılan soruları yanıtladı.

UĞUZ TEKİN; Siyasilerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde, Halkımızdan 60 konutluk talep olduğu takdirde biz Toplu Konut İdaresi ‘ni Kasabamıza davet edeceğiz. Zaten 60 konutluk talebi oluşturamazsak ve Belediye olarak bu sayıyı garanti edemezsek “TOKİ” yi davet edemiyoruz. Önce böyle bir talep olması gerekiyor.
..

* Tabi talip olan kişilerin de; “işte ben talip oldum bu konutu almak zorundayım” gibi bir zorunluluk da yok. Çünkü şu an bu işin sadece alt yapı araştırmasını yani Fizibilite çalışmalarını yapıyoruz. Zaten “TOKİ” gelip Kasabamıza Konut yapmayı kabul ederse ben bu sayının artacağını düşünüyorum.

İBRAHİM POLAT; Yani kişinin “TOKİ” yapılacak olursa ben de konut alabilirim demesi yeterli mi?

UĞUZ TEKİN; Evet, sadece almak istediğini bildirmesi yeterli.

İBRAHİM POLAT; Peki müracaat edecek kişiler, ne şekilde müracaat etmesi gerekiyor ?

UĞUZ TEKİN; Belediyemizi Telefonla arayabilirler, mail adresimizden talepte bulunabilirler ve bizzat beni arayabilirler veya kendileri başka illerde olup da, ailesi Kazancı ‘da olan hemşerilerimizin aileleri de çocukları için müracaat da bulunabilirler.

İBRAHİM POLAT; “TOKİ” inşaatı için planladığınız bir arsa var mı ?

UĞUZ TEKİN; Kasabamızın Kızılburun diye bilinen bir mevkisi var, burada imarlı bir alanımız var, imarı yapıldı ama bu zamana kadar imara açamadık, bu bölgeyi düşünüyoruz.

İBRAHİM POLAT; Bildiğiniz gibi “TOKİ” inşaatlarında metrekarelere göre belli gruplar mevcut, siz hangi grubu düşünüyorsunuz?

UĞUZ TEKİN; Biz Halkımızın da rahat talip olup, alabileceği; 2+1 yani 90 – 100 metrekare olan grubu düşünüyoruz. “TOKİ”nin amacı zaten dar gelirli ailelere Konut yapmak olduğu için biz de orta seviyede olan grubu tercih ettik ama daha büyüklerini isteyenlerde isimlerini yazdırabilirler.

İBRAHİM POLAT;; Peki yapılması planlanan bu “TOKİ” ye müracaat edecek kişilerin Kasancı’lı olması şart mı? Dışardan katılıma da açık mı?

UĞUZ TEKİN; Kazancı da benimde bir evim olsun, bende Kazancı Kasabasında yaşamak isterim diyen her kes müracaat edebilir. Öncelikle Hemşerilerimiz olmak üzere herkesi müracaat etmeye davet ediyoruz. Diye konuştu.

Haydi el ele verelim Kazancı ‘da bizimde bir “TOKİ” evimiz olsun.

Müracaat: Kazancı Belediyesi

Tel; 0 338 756 71 60

Bu haber 2867 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kazancı Belediyesi

Kazancı Belediye Başkanı Muhittin Tuncel İstanbul’da

Kazancı Belediye Başkanı Muhittin Tuncel İstanbul’da Kazancı Belediye Başkanımız Muhittin Tuncel Bugün İstanbul Bağcılarda Karamanlılar Derneğinde kazancılı hemşehriler...

Başkan Muhittin Tuncel İstişare Toplantısı’na katıldı.

Başkan Muhittin Tuncel İstişare Toplantısı’na katıldı. Kazancı Belediye Başkanı Muhittin Tuncel AK Parti'nin Ankara Kızılcahamamda, yerel seçim sonuçlarını değerlend...
GÜZEL TÜRKÇEMİZ08 Haziran 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi