Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği

İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği

Tarih 20 Mayıs 2010, 23:20 Editör Kazancı Haber

İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği
Bacadibi Sok.No:65 Gültepe-İstanbul Tel: 0(212)325 20 77

 

Dernek Logomuz

İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin kararı gereğince derneğimizin tanıtılması açısından özelliklerini içeren bu logo oybirliği ile kabul edilmiştir


Logoya göre: Kemerli yapısı Kazancı Beldesi ve Çatalbadem köyü sınırlarında Bizans Dönemi eseri yöresel ismi Dinek gri renkte kesme taştan, Dinek kenarında, tepe üzerinde yöremize has Ardıç ağaçları, kemer içinde dayanışmayı anımsatan Aile figürleri ve Sedir ağaçları simgeleyen yeşil doğadan kesit bölgemizin yeşilliğini simgeliyor. Logonun dış çerçevesinde yeşil zemin üzerine büyük harflerle beyaz yazı ile Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği altta ise İstanbul yazmaktadır, yine logonun dış çerçevesinde bulunan Buğday başakları topraklarımızın bereket ve verimliliğini simgeliyor. (Logo tasarım: Hasan KÖKSOY)

 

İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği
Bacadibi Sok.No:65 Gültepe-İST.Tel: 0(212)325 20 77
Yönetim Kurulu üyeleri
H.Ali ARICI ----Başkan
Adil ÇETİN----Başkan Yrd.
Gürel ÇETİN----Sekreter
Sacit EREN----Sekreter
Hüseyin KOŞAR----Sayman

 

Dernekte Dayanışma Azalıyor.

07.06.2009 Pazar günü yapılan ”Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Kurul Toplantısı’’na beklenenin aksine her zamanki gibi oldukça az katılım oldu. Yönetimde bir değişiklik olmadı. Aynı yönetim göreve devam edecek. Yeni dönemde üye listeleri güncellenecek. Kurulda üyelerin toplantılara katılmadığı, aidatları düzenli ödemediğine deyinildi.

Yeterli üye katılımı sağlanamazsa sosyal etkinlikler ve Lokal giderleri gibi zaruri ihtiyaçların karşılanamayacağı belirtildi. Hemşerilerimizin dernek anlayışı bu şekilde devam ederse de lokalin kapatılacağı, ileriki aşamada derneğin kapatılmasının söz konusu olabileceğine deyinildi.
Ayrıca İstanbul’da bulunan Çatalbadem'li hemşerilerimizin derneğe üye olacaklarını bildirmeleri derneğimiz açısından sevindirici bir gelişme olarak nitelendirildi. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan şu günlerde lütfen biraz daha duyarlı olalım ve derneğimize sahip çıkalım.

 

Kazancı Belediye Başkanı Dernek Lokalinde Hemşerilerle buluştu...

Dernek Lokalinde, 17.06.2006 Cumartesi Günü yapılan toplantıda   Kazancı beldemizin sorunları ele  alındı. Belediyenin faaliyetleri, Kazancını yol sorunu, AB kalkınma Projelerinden yararlanma, Kültür Şenlikleri ve Derneğin durumu gibi konular toplantının gündemini oluşturdu. 

 
İstanbul Kazancılılar Yardımlaşma Derneği Başkalılığı'ndan Yetkililere Duyru
(İstanbul’da yaşayan Kazancılılar adına Dernek Başkanı Sayın: Süleyman ERDEN) Ülkemizin enerji ihtiyacının karşılanmasında katkısı olacağı söylenerek temeli atılan, Göksu Barajı ve Ermenek Hidroelekrik Santralı inşaatı tamamlanmak üzere olup, tarihi Alaköprü su altında kalınca kesilecek olan, 25 km’lik Ermenek – Kazancı- Anamur ulaşım yolunun yerine, 72 km’lik Görmeli- Erik Deresi – Eskice- Çamlıca köyleri güzergahında halen baraj servis yolu olarak kullanılmakta olan, viraj, heyelan, dere ve dik yamaçlardan geçen bir yolun kullanılmasının dayatılmakta olması, yörede yaşayan insanları olduğu kadar, yöre dışında yaşamakta ve yöresine her şeyiyle bağlı olan herkesi, bu arada İstanbul’da yaşayan biz Kazancılıları da büyük bir üzüntüye boğmuş durumdadır.

“Yakınları UZAK eden yol istemiyoruz, uzakları YAKIN eden yol istiyoruz “ diye yöreden yükselen çığlıklara biz de katılıyoruz ve “ fırtına ekip de sevgi biçilemeyeceği“ gerçeğini haykırarak tekrarlıyoruz. Yöre İNSANIMIZCA, demokratik yollarla ve hukukun içinde yürütülmekte olan mücadeleye azami katkı sağlayacağımızın bilinmesini istiyor ve yetkililere şöyle sesleniyoruz;

SAYIN YETKİLİLER ,
Bizleri “ ELDEN “ saymayın
Bulanık sularda boğmayın,
Yol uzadı, yorgan kısa,
Kar olup, gece yağmayın…

Göksu’nun iki yakasının, halkın istediği köprü ve yol güzergahı inşa edilerek birleştirilmesini, dayatılan yolun bu iki yakayı bir birinden ayıracağını, bölünmenin küçülmek demek olduğunu hatırlatarak, halkın istediği ulaşım yolundan başka bir çözümü istemediğimizi tekrarlıyoruz.

İl ve İlçe Derneklerimiz
(İKEV) İstanbul Karamanlılar Eğitim, Kült. Ve Sosyal Dayan. Vakfı

Yazışma Adresimiz:
Osmaniye Mah. Fabrikalar Cad. No:44 Bakırköy/İSTANBUL olarak değişmiştir.
(Bakırköy adalet sarayı karşısı, elektrik trafosu yanı.)
İrtibat Telefonlarımız:
0212 542 68 33 - 0212 542 68 34
0212 542 68 43 - 0212 542 68 54

Faks Numaramız:
0212 542 68 60

Website: www.ikev.org.tr  e-mail : info@ikev.org.tr  
Yayın Organı: " İKEV POSTASI "  iki ayda bir yayınlanır.


(Erçev) Ermenek Ve Çevresi Kültür Ve Sosyal Dayanışma Vakfı
Aşirefendi Cad. Keskin Han No:1012 Sirkeci-İST.
Tel:0(212)527 01 13 - Fax: 0 (212)527 01 13
Website: www.ercev.com  e-mail :info@ercev.com

Bu haber 2896 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İstanbul Kazancılılar Derneği

İKEV Burs Müracatları başladı.

İKEV Burs Müracatları başladı. İstanbul Karamanlılar Eğitim, Kültür Ve Sosyal Dayanışma Vakfı İstanbul’daki üniversite kazanan ihtiyaç...

ERKAD Sitesi Yayına Girdi.

ERKAD Sitesi Yayına Girdi. Ege Bölgesi, Ermenekliler Kültür ve Dayanışma Derneği Web Erkad Sitesi Yayına Girdi.

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

NARDUGAN BAYRAMI (YENİDEN DOĞUŞ BAYRAMI) KUTLUI OLSUN..21 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi