Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Bağımsız Aday Halil Saydam ile Röportaj.

Bağımsız Aday Halil Saydam ile Röportaj.

Tarih 20 Ocak 2014, 15:49 Editör Kazancı Haber

Yerel seçimler yaklaşırken Kazancı Haber ekibi olarak Belediye Başkan adaylarımızın yapacakları çalışmalar ve projelerini sitemiz üzerinden duyurabileceklerini daha önce belirtmiştik. Bunun üzerine ilk röportajımızı bağımsız aday Halil Saydam ile yaptık. Saydam; bize seçim hazırlıklarını ve gelişmelerini bizimle paylaştı.

Halil Saydam; Yıllardır İstanbulda çalışan bir Mali Müşavir, ama bir ayayğı hep Kazancı'da, kasabalılarla ve belediye başkanlarıyla hep yakinen temas içinde, kasabanın ihtiyaçları ve sorunlarını hakkında hep yakınen bilgi sahibi olarak çözümler üretmiş birisidir.

Kendisi aslen bir CHP'li Bagımsız aday olarak; geçen hafta kasabada yaptıklrı toplantı sonucu; Eski MHP Belediye Başkanı; Cafer Taştekin, Eski CHP Belediye Başkanlarından; Ayten Yıldız ve Durmuş Çetin ve bazı AKP taraftarlarınında desteğini alarak Encümen listesi konusunda anlaştıklarını belirtti.

Tabloya şöyle bakınca Kasabamızda yıllrdır kronikleşen siyaset anlayışını inşallah bu tür birleşmelerle kırılacağını umarız. Kasabamızdaki tüm belediye başkan adaylarımızın hepsine ayrı ayrı başarılar diler. Kazancı adına  hayırlısı olsun diyoruz.. 

Kazancı Belediyesi bağımsız belediye başkanı adayımız Sayın Halil Saydam ile yaptığımız röportaj şöyle;

Kazancı Haber; Sayın Halil Bey biraz kendinizden bahsedermişsiniz.

Halil Saydam: Önce burada bana kendimi ifade etme fırsatı verdiğiniz için sizlere şükranlarımı sunarak sözlerime başlamak istiyorum.1968 yılında Kazancı’da doğdum ilk ve ortaokulu Kazancıda liseyi İstanbul’da okudum. İki yıllık işletmecilik programını ve 4 yıllık iktisat programını bitirdim. Bir süre maliyede memurluk yaptım daha sonra özel sektöre geçtim. Mali müşavir ünvanlını aldım. Hala özel sektörde bağımlı olarak çalışmaktayım. Evliyim üniversitede okuyan bir oğlum var.

Belki konumuzla direk ilgisi yok ama hayatımda beni çok etkileyen beni ben yapan birkaç isimden bahsedip şükranlarımı sunmak istiyorum. Hepsi ile ayrı bir hikâyem var ve beni ben yapan değerler. İbrahim Düşgün, Havana Demir, Halam Emine Saydam, Halamın kızı Ayla Tunca, Mehmet Gök ve sevgili eşleri, Hasan Kondakçı, Meryem Şadan Özgüder listemde daha birçok kimse var ama burada listeyi uzatarak konuyu dağıtmak istemiyorum..

 

Kazancı Haber; Neden belediye başkanı oldunuz?

Halil Saydam: Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu benim kişisel bir kararım değil. Bu kazancı halkının halkının talebi bende önlerinde duramadım. Bağımsız olarak adaylığımı koydum. Halkın ilgisini görünce de kendi kendime iyi ki bu kararı vermişim diyorum.

 

Kazancı Haber; Bizler seni sol görüşlü olarak biliyoruz neden CHP değil de bağımsız?

Halil Saydam: Kazancı CHP de siyaset yapan kesimlerden son üç yıldır benim bu dönem benim adaylığım ile ilgili teklifler geldi. Bende böyle bir kararı vermem için çok erken olduğunu seçim süreci başladığı zaman halk tabanından böyle bir istek oluşur partimde onay verir ise aday olabileceğimi söyledim. Temmuz ayında başlayan süreçte halk tabanında benim adaylığımda bir istek olduğu halde CHP mevcut belediye başkanımız Uğuz Tekin ile bir dönem daha devem etme kararı aldı. Kendisine bu seçimde başarılar dilerim. Sizlerinde bildiğiniz gibi CHP den Sayın Uğuz Tekin AKP den Sayın Erol Karpuz aday oldular. MHP den ise mevcut adaylara tepki için aday Sayın Cafer Taştekin oldu ( kendilerinin ifadesi ). Halkın büyük bir kesimi bu adayları kabullenmedi. Israrla benim aday olamam için bana tekliler getirmeye devam ettiler. Bende değişik kişi ve kesimler ile yaptığım istişarelerde bunun olabilirliğini gördüm ve bağımsız olarak adaylığımı açıkladım.

 

Kazancı Haber; Belediye encümen üyelerinizi nasıl oluşturacaksınız?

Halil Saydam: Her ne kadar belediye başkanı adayı ben olsam da siyaset bir koalisyondur ve farklılıkları birleştirme ve yönetebilme becerisidir. Beni destekleyen kişiler ve kesimlerle devamlı istişare halindeyim ve belediye encümen üyelerini de istişareler ile oluşturuyoruz. İsimler hemen hemen belli ama onaylarını almadığım için burada isim veremeyeceğim. Şu kadarını söyleyebilirim hepsi toplumun seveceği ve kabullenebilmeli isimler hepsi en az benim kadar yetenekli, becerikli ve dürüst insanlar.

 

Kazancı Haber;  Kazancı ile ilgili projeleriniz neler?

Halil Saydam: Bu sorunuza şöyle cevap vermek istiyorum. Kazancı ile ilgi projelerim değil hayallerim var. Bir hayale proje diyebilmem için önce yapılabilirliğine sonda da finans kaynaklarına bakmak lazım. Bunları bilebilmem içinde belediyeyi tanımam lazım oda ancak seçilince olacak bir şey. Seçilirsem Kazancıya yeni bir belediyecilik anlayışı getireceğim. Önce halkı ayrıştırmadan bu belediye bizim anlayışını gerçekleştireceğim. Sonra dışarıda yaşayan Kazancılılardan doğduğu topraklara sahip çıkmalarını talep edeceğim. Daha sonra kazancı halkının ekonomisini nasıl bir adım ileriye götürürüz onu araştıracağım. Kısacası yapacak işimiz çok halk ile istişare ederek önceliklerimizi tespit edip adım adım sonuca gideceğiz.

 

Kazancı Haber; Bir belediye başkanı adayı alarak Kazancı halkından isteğiniz nedir?

Halil Saydam: Mevcut adayları değerlendirerek kedilerine en iyi hizmet edecek adayı tespit ederek 30 Mart seçimlerinde o adaya oylarını versinler. Asıl görev de 31 Mart sabahı başlıyor seçilen başkana ve belediyeye sahip çıksınlar. Bence seçilmek kadar seçildik den sonra da halkın güveni ve desteği çok önemli. Bu güven ve destek var ise başarı gelecektir.

 

Kazancı Haber; Hobileriniz var mı?

Halil Saydam: Müzik de ve sporda başarılı olmak için yetenekleriniz olması gerekir. Benim böyle yeteneklerim yok. Fırsat buldukça okumak, gezmek ve hayvanları sevmek şimdilik sayabileceğim hobilerim bunlar.

 

Kazancı Haber; Son olarak vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Halil Saydam: Ülkemizde barışı, kardeşliği tahsis etmeliyiz. Mevlana’nın dediği gibi yaratanı sevelim yaratandan ötürü. Kıskançlıklarımızı, sevgisizliklerimizi, kibrimizi, kinimizi bir kenara bırakarak Türkiye’mizi ve Kazancımızı daha yaşanabilir hale getirmek için enerjimizi güzellikler yolunda harcamalıyız.

 

Kazancı Haber; Teşekkür ederiz, başarılar dileriz..

 

Bu haber 2754 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2014 YEREL SEÇİM_ARŞİVİ

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI KAZANCI EKMELEDDİN DEDİ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ 12 'ci Cumhurbaşkanımızı seçiyoruz...
ÇANAKKALE ZAFERİ VE 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ ANISINA17 Mart 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi