Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Ak Parti Adayı Erol Karpuz un Mesajı

Ak Parti Adayı Erol Karpuz un Mesajı

Tarih 21 Mart 2014, 19:25 Editör Kazancı Haber

SİTEDE YAYINLANAN HABER VE GÖRÜŞLERE HEM CEVAP HEMDE KENDİ GÖRÜŞLERİMİ KAZANCI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK PAYLAŞMAK İSTEDİM;

Öncelikle burda yayınlanan görüşler ve fikirlerin, Kazancı da yaşayan halk olarak  bizlere farklı bir bakış açısından bakıldığı ve kesinlikle katkısı olduğunu belirtmek istiyorum.

Kasabamızı bu gibi pencerelerden takip eden siz gurbetteki hemşerilerimize burda yaşayanlar olarak bizleride biraz daha anlamanızı ve bzim penceremizden de bakmanızı rica ediyorum.

Yıllardan beri hepimizin bildiği gibi bizim burda maalesef siyaset içimize işlemiş, iyisiyle kötüsüyle verilmeye çalışılan hizmet hep ardında başka niyetler aranarak, o senden bu benden, bu o zaman şunu yaptı, o ozaman şöyleydi gibi basit ve küçük hesaplar ve kutuplaşmalarla siyaset ve yaşam bu zamana kadar süregelmiş.

Hepimiz biliyoruz Kazancı bir kasaba filan değil orta ölçekli bir köydür. 2014 yılında hala ve hala toprak yollardan gelip gidiyoruz. Kasaba içine şöyle bir bakın görüntüsü kent mi köy mü. Sizler görüyorsunuz veya duyuyorsunuz artık değil kasaba veya ilçe, çevre köylerde parke taşı döşenmeyen,alt yapısı tamamlanmayan, kapalı devre sulama sistemi olmayan köy kalmadı.

42 Yıldır ne yapılmış demeyeceğim herkes elinden geldiğince bişeyler yapmaya çalışmıştır. Ama artık elinden geleni yapmak yetmiyor.Çünkü nüfusa göre gelen maddi tutar ile bu kasabada pek fazla bir hizmet verme şansı yoktur. Belediyemizin hali ortada hizmet vermek için alması gereken makine ve sarf malzemeleri alamayacak, aldığı malzemeleri de kullanamayacak durumdadır.
Bir cenaze arabası her cenazede salınarak ve güçlükle çalışıyor,cenaze namazında bile çalışır vaziyette bırakılıyor. Diğer hizmet araçlarının en iyi çalışanı Makam aracıyla, iyi kötü Ermenek - Kazancı otobüsü.

Elinden gelenin de fazlasını yani iktidara bastırarak gerekirse Ankara da yatıp kalkıp istediğini yaptırmaya çalışarak hep fazlasını yani hak ettiğini alıncaya kadar uğraşacaksın.

Hak ettiğini kimse size al demez. Hak ettiğini almak için en azından onunla aynı safta yer alırsan alma şansın daha fazla olur. Yıllarca hep muhaliftik ne kazandık kaybetmekten başka.

Değerli Milletvekilimiz Sn.Mevlüt AKGÜN kendisi burda halkın huzurunda "Erol bey size ne söz verdiyse bizim sözümüzdür" dedi.

Allah izin verirse seçimden önce Sn.Bakanımız Lütfi ELVAN da kasabamızı ziyaret edecekler. Bu memleketten şimdiye kadar hükümet yatırımlarının % 60 ının pay aktarıldığı bir bakan geldimi. Sn.Bakanımız bizim için bir şanstır, bir velinimettir.

Artık şu küçük hesaplaşmaları bi yana bırakalım, insanları zorla, tehditle oy vermeye ikna edenlere bir seferinde de korkmadan  birlik ve beraber olalım. Şu Köyümüzü bir modern ve çağdaş görünüme kavuşturalım.

Kazancı Kasabası ancak ve ancak tarımla kalkınır. Bizim başka bir alternatifimiz yoktur. Hepimiz gurbette köyden gelecek kamyonları bekleriz. Neden bu insanlar binbir zorlukla su kavgası ederek, ürettiği bir kaç sandık ürünü taştan çıkılmayan zor yollardan getirmek zorunda kalıyor. Öyle bir hale gelmişki bir saat su fazla almak için belediyenin kapısını aşındırıyor insanlar.

Kasabada bulunan ve birilerinin tekelinde olan Tarısal Kalkınma kooperatifinin şimdiye kadar bi işe yaradığını duyan varmı. 

Bana sordukları madem iktidar 10 yıldır yapacaktıda şimdiye kadar nerdeydi ve açıklamış olduğumuz bazı projelerin çoğu kasabamız için değil de bölgeye hitab eden projerler diyenlere cevabım;

-Daha seçime 1 yıl varken gölet projesi onaylandı.Şubat ayında ihalesi sonuçlandı.Allah izin verirse bu yaz sonu tamamlanacak. 
Başka bir proje olan gölet devamı kapalı devre sulaması da yapılacak. 

-Sayın bakanımızın daha önce söz verdiği ve göreve gilir gelmez Kazancı- Gazipaşa yolu Karayolları ağına aldırmış, 2014 yılında bitirilmesi planlanmıştır.

Bu projelerin bizimle alakasını anlamayanlara söyliyeyim. 
Sulama sorunu olmayan bir kasabada artan tarım ürünleri ve meyvecilik pazar yolarının kolaylaşmasıyla üretilen meyve ve sebzelerin alternatifli pazarlar kolayca ulaşması demek değilmidir. Burda üretilen kirazımızın bize gelen tüccara boyun eğeceğimize Gazipaşa ya Alanya ya kolayca ulaştırsak bizim istediğimiz fiyata satsak fenamı olacak.

Bu kasaba dan herkesi istanbulda akrabası var. Kazancı dan arabaya binip 1 saatte Gazipaşa ya varıp uçağa 40-50 Tl verip 3 saat sonra İstanbul a ulaşmak mümkün olacak. İstanbul ve çevresindeki hemşerilerimiz 12-14 saat yol geliyor her yıl bu zaman 3 saate inmeyecekmi.

Diğer projelerimizin bir çoğunu biliyorsunuz bazılarınıda bu 10 gün içinde açıklayacağız.

Kasabamızın girişine ve çıkışına sıcak asfalt ve bölünmüş yol sözünü bizzat bakanımız verdi. Kasabamızın içi şu an asfalt olmasına rağmen toprak yol gibi toz duman içinde. Mahallelerden gelen çamur direkt anayola dökülüyor ve asfaltın üstü toz toprak.

Biliyorum bu yazıyı uzun uzadıya pek okuyan olmaz. Zaten düşündüğümden fazla uzattım kusura kalmayın.Onun için fazla uzatmayacağım.

Sözün özü bir ilki gerçekleştirip parti farkı gözetmeksizin hizmet alacağımız bir tarafta bulunarak kasabayı en geç 1 - 2  yıl içince 
acil alt yapı ve projeleri hayata geçirmek 3-5 yıl içinde de her yönden kakınmış bir yer haline getirmek için  bu hizmete talip oldum...


Hoşça ve dostça kalın...

Erol KARPUZ
Ak Parti Kazancı Belediye Başkan Adayı

Bu haber 2250 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2014 YEREL SEÇİM_ARŞİVİ

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI KAZANCI EKMELEDDİN DEDİ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ 12 'ci Cumhurbaşkanımızı seçiyoruz...
ÇANAKKALE ZAFERİ VE 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ ANISINA17 Mart 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi