Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
SEÇİMDEN ARDA AKALANLAR

SEÇİMDEN ARDA AKALANLAR

Tarih 01 Nisan 2014, 22:58 Editör İbrahim Şahin

Ben- sen, biz-siz gelip geçerken doğrular doğruluğunu, yanlışlar yanlışlığını sürdürmeye devam eder

SEÇİMDEN ARDA AKALANLAR
Sel  gürler akar, dere sakinleşir, sular çekilir, kalan kumdur.  Seçim süresi, seçim atmosferi söylemler. Sen- ben, biz- siz kavgaları. Doğruların değişkenliği; benden, bizdense doğru,  senden-sizdense yanlış.  Ben- sen, biz-siz gelip geçerken doğrular doğruluğunu, yanlışlar yanlışlığını sürdürmeye devam eder.
Sayın Uğuz Tekin seçimi kaybetseydi ben bu yazıyı aynı şekilde yazacaktım, seçim öncesi yazmayı taraf algısı yaratmama adına yazmadım.
Sayın Uğuz Tekin, geçmiş belediye başkanlarına ‘’Her birine geçmişte yaptıkları hizmetler için teşekkür ederim.’’ İfadesini her ortamda kullandı. Geçmiş belediye başkanlarının eksileri artıları yok muydu? Elbette ki vardı.  Elbet artılar, eksiler kişiden kişiye de değişik algı yaratacaktır. Artılar eksilere girildiği anda her değişik algının hedef tahtası olmak ve o kısır döngünün yörüngesine girmek kişinin kendi mezarını kazması gibi bir şey olsa gerek. Doğruların ve yanlışların söyleneceği ortam kadar zaman da çok önemlidir. Zamansız söylenen bir yanlış yanlışı yapana değil yanlışı söyleyene ok olarak geri döner. Sayın Uğuz Tekin, bu hatalara düşmedi.
Sayın Uğuz Tekin, Ben dilini biz dilini kullanırken siz, sen dilinden kaçındı. Rakipleri hakkında rencide edici söylemler söyleme, tartışma yaratacak ifadeler kullanmaktan kaçındı. Kazancı seçmenine de ayırmadan ötelemeden onore ederek hitap etmeyi başardı.
Bütün bunları yazarken okuyucular taraf olduğum düşüncesine gidebilir.   Bizim görevimiz doğruların yanlışların altını çizmektir. Sayın Uğuz Tekin’i  Karacaoğlan Şenliğin’de Sami Tunca’ya ayrılan anma etkinliği için Kazancı Belediyesini temsilen katılınmamasını telafi edilemeyecek bir hata olarak detayları ile yazdım,’’ Taşeli Sesini Arıyor’’ yarışmasında kendi değerimiz Zafer Altınsoy’un yalnız bırakılmasını detayları ile defalarca yazdık. Benzer şekilde tespit edebildiğimiz hataları eksikleri yazdık ve bundan böylede yazmaya devam edeceğiz bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Yine buradan konu açılmışken Sayın Uğuz Tekin, bir doğrusuna daha yer verirken eksisini de belirteyim. Sayın Uğuz Tekin’in  sitelerde her yer alan yorumlara cevap vermesi, olumlu olumsuz tartışmalara girmesi temsil ettiği makamın değerini düşürecektir, Sayın Uğuz Tekin de bu nedenle olsa gerekir bu tür yazışmalara girmemiştir. Sayın Uğuz Tekin doğru olanı yapmıştır demekle birlikte, gündeme getirilen sorun, istek öneri, proje vs. konularda ilgili kişi ver kişilerle özelden görüşme yoluna gitmelidir. ‘’İşlerim yoğun her yazılana yetişemem, cevap yazamam, arayamam.’’ mazeretleri doğru olamaz. Bir personelini görevlendirip her gün kendisi ve makamı ile ilgili yazılanları takip ettirmelidir, bazen öyle olur ki ‘’Sonradan fark ettim, geç duydum , keşke önceden haberim olsaydı.’’ gibi söylemler telafi edilemeyecek, fırsatların kaçmasına, alınacak tedbirlerin alınmamasına yol açabilir.
 
Sayın Uğuz Tekin ve ekibini kutlar, yeni dönem başkanlığında başarılar dilerim.
 
                      İbrahim ŞAHİN

Bu haber 1728 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2014 YEREL SEÇİM_ARŞİVİ

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI KAZANCI EKMELEDDİN DEDİ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ 12 'ci Cumhurbaşkanımızı seçiyoruz...
ÇANAKKALE ZAFERİ VE 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ ANISINA17 Mart 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi