Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kiraz satışları başladı..

Kiraz satışları başladı..

Tarih 16 Haziran 2014, 10:43 Editör Kazancı Haber

Kazancı beldemizde kirazların hasat zamanı geldi. kiraz alıcıları birlikte hareket ederek fiyatları belli seviyede tutarak üreticilerin mallarını ucuza kapatma peşinde oldukları aldığımız duyumlar arasında.....

Kasabamız sehil diye tabir ettiğimiz bahçelerimizdeki kirazlar artık satışa hazır toplanmaya başlandı. Yayla kirazlarımızın ise hasadının daha birkaç ay var.  

Kazancıda kiraz fiyatları şu anda 4. ile 4.50 Kr.TL arasında alıcı buluyor. Maalesef bu fiyatlar çok ucuz. Büyük şehirlerde kirazın 10- 15 TL arası satıldığını düşünürsek çiftçinin gerçek emeklerini alamadıklarını görüyoruz..

Bence bu fiyatların en az 5 ile 6 TL civarında olmalı... Bin bir emek verilerek üstelik ve doğal ortamlarda organik ürün kalitesinde üretilen bu meyvelerimiz maalesef gerçek değerini bulamadığı gibi çiftçilerimizin gider ve maliyetlerini hesaba katarsak çokta kar ettiklerini düşünmüyorum.

Kasabamızda üretilen ürünlerin gerçek değerinde satılmaması konusunda üreticilerimiz yakından ilgilendiren başta Kiraz, Elma gibi meyvelerimiz olmak üzere tarım, hayvancılık ve arıcılık ile ilgili ciddi anlamda projeler hazırladık. bu yaz tatilinde inşallah kasaba halkımızla paylaşarak önümüzdeki yıllar için ciddi girişimlerde bulunacağız..

Hasan KÖKSOY Kazancı Haber

Bu haber 1325 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım ve Hayvancılık

İlk Arıcılık Geo-Portal Sistemi Kurulacak

İlk Arıcılık Geo-Portal Sistemi Kurulacak KOP Bölge Kalkınma İdaresi ve Selçuk Üniversitesi ile birlikte yürütülen ve Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, ...

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2.Hibe Çağrısı

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2.Hibe Çağrısı Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2. Hibe Çağrı Dönem Başvuruları Devam Ediyor Gelir düzeyi düşük, küçük ve ...
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi