Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Ahır - Ağıl Yapımı ve Damızlık Koç-Teke Alımı Destekleme Tebliği Yayımlandı

Ahır - Ağıl Yapımı ve Damızlık Koç-Teke Alımı Destekleme Tebliği Yayımlandı

Tarih 31 Ocak 2015, 23:09 Editör Hasan Köksoy

İlimizin de içinde bulunduğu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca uygulamaya konulan Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz projeleri kapsamındaki illerde mevcut damızlık sığır ve damızlık koyun işletmelerinin inşaat ve damızlık erkek materyal temininin desteklenmesine ilişkin uygulama esasları tebliği 30 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Destekleme tebliği kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yeni ahır ve ağıl yapımına ve aynı zamanda ahır ve ağılların tadilat işlerine %50 hibe desteği ile küçükbaş hayvancılık işletmelerine damızlık koç ve teke alımına %80 hibe desteği verilecektir.
 
Desteklemeden faydalanabilmek için; müracaat eden işletme sahipleri işletme tescil belgesine sahip olacaklar ve işletmeleri müracaat tarihinden en az 1 yıl önce kaydedilmiş, büyükbaş hayvancılık işletmeleri en az 10, en fazla 49 adet anaç sığır, küçükbaş hayvancılık işletmeleri ise en az 100 en fazla 200 adet anaç koyun ve keçi sahibi olmaları gerekmektedir.
 
Ayrıca ahır ve ağıl yaptırmak isteyen işletme sahiplerinin ahır ve ağıl yaptıracağı yerlerin tapulu malları olması ve inşaat için yetkili mercilerden gerekli izin ve ruhsatları almış, aynı amaçlı düşük faizli kredi veya hibe desteği kullanmamış olmalıdırlar.

Karaman İlimizin desteklerden daha fazla faydalana bilmesi için; Ahır - Ağıl Yapımı ve Damızlık Koç-Teke Alımı 2015 yılı Tebliği kapsamında ahır ve ağıl yapacak çiftçilerimize önemli bir maliyet olan, plan ve proje hazırlanması noktasında Valimiz Sayın Murat KOCA’nın emirleri doğrultusunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce tip projeler hazırlanarak onaylanacaktır.
 
Onaylanan bu projeler İl Özel İdaremizce izinlendirilecektir. Ahır ve ağıl inşaatları hibe desteği için sadece İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine, damızlık koç veya teke alımı için Çiftçi Kayıt Sisteminde kayıtlı olduğu İl veya İlçe Müdürlüklerine başvuru yapılacaktır. 2015 yılı için başvurular Ocak-Şubat-Mart aylarında (senede bir defa olarak) kabul edilecektir.
 
Yetiştiricilerimizin başvurularının alınması süreci Proje Uygulama Rehberi nin İnternet Sitemizde yayınlanmasını müteakip başlayacaktır. Bu bağlamda yetiştiricilerimizin internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir” denildi.
 

Bu haber 1061 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım ve Hayvancılık

İlk Arıcılık Geo-Portal Sistemi Kurulacak

İlk Arıcılık Geo-Portal Sistemi Kurulacak KOP Bölge Kalkınma İdaresi ve Selçuk Üniversitesi ile birlikte yürütülen ve Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, ...

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2.Hibe Çağrısı

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2.Hibe Çağrısı Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2. Hibe Çağrı Dönem Başvuruları Devam Ediyor Gelir düzeyi düşük, küçük ve ...
ATATÜRK DİYOR Kİ ;11 Temmuz 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi