Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Sarıveliler Kavak Ağaclarının hepsini kesiyor..

Sarıveliler Kavak Ağaclarının hepsini kesiyor..

Tarih 18 Şubat 2015, 17:03 Editör Kazancı Haber

Sarıveliler Belediyesi, sağlık açısında tehdit unsuru içeren kavak ağaçları için çalışma başlattı. Yerlerine yeni ağaçlar dikilecek.
18 Şubat 2015 Çarşamba 16:25

Sarıvelier'de oldukça fazla bulunan ve özellikle mayıs ve haziran aylarında salgılamış oldukları polen ve pamukçukların insan sağlığı açısından zararlı olduğu, mücavir alanlarında bulunan kavak ağaçlarının, ilkbaharda çiçek açma döneminde yaklaşık 25 - 35 gün süresince çevreye bıraktığı kavak çiçeğinin (polen) sağlık sorunu olan insanları rahatsız ettiğini belirten uzmanlar aşırı şekilde dikilmiş olan kavak ağaçlarının görünüm ve gölgelik olarak hiçbir özelliği bulunmadığını belittiler.

Yapılan İncelemede 20’den fazla protein bandı bulunduğu ve bunlardan en az 9 tanesinin glikoprotein yapısından olduğu tespit edilmiştir. Bunlardan 7 fraksiyonun insanlarda antijenik aktivitesi yanı sıra çeşitli enzim aktivitelerinin olduğu da tespit edilmiştir.

Bu ağaçlar sonbahar aylarında yapraklarının dökülmesiyle bahçelerde sadece kirlilik yapmaktadır. Bu nedenle Sarıveliler Belediyesi’nin genelgeleri doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlara ait evlerin bahçelerinde bulunan ve astım, amfizem ile alerjik rahatsızlıkları tetikleyen kanserojen maddeler içeren kavak ağaçlarının kesilmesine karar verildi.

Daha yeşil ve yaşanabilir bir Sarıveliler için bölgenin ekolojisine uygun fidan ve bahçe bitkisine özen gösterilmesi ni isteyen yetkililer, yaydıkları zararlı polen yüzünden çeşitli hastalıklara yol açan kavak ağaçlarının kesilmesi için karar aldılar. Kesilen kavak ağaçlarının yerine yeni ağaç temini konusunda belediye gerekli yardım ve desteği sağlayacak. Belediye öncülüğünde kavak ağacını kesmek ve satmak isteyen vatandaşların Sarıveliler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne kayıt yaptıracaklar

Bu haber 1296 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım ve Hayvancılık

MASAYA YATIRILAN KARAMAN TARIMINDAKİ SORUNLARA ÇÖZÜM ÖNERİSİ.

MASAYA YATIRILAN KARAMAN TARIMINDAKİ SORUNLARA ÇÖZÜM ÖNERİSİ. Karaman Ziraat Odası ev sahipliğinde, Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, Sudurağı Belediye Başkanı ...

Tarım Havzaları Belirlendi.

Tarım Havzaları Belirlendi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü; “Türkiye Milli Tarım Destekleme Modeli kapsamında iklim, toprak, topografy...

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

NARDUGAN BAYRAMI (YENİDEN DOĞUŞ BAYRAMI) KUTLUI OLSUN..21 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi