Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ERMENEK`TE TARIM VE HAYVANCILIK DAHA ÇOK DESTEKLENMELİ

ERMENEK`TE TARIM VE HAYVANCILIK DAHA ÇOK DESTEKLENMELİ

Tarih 26 Ekim 2017, 12:06 Editör Önder Aydın

Tarımda üst seviyelere gelmek için her çiftçiye bire bir ulaşmamız gerekir. Eğitim ve sunumlarla Tekirdağlı çiftçilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.
Kazancılı çiftçilerimize de buradan ulaşmaya devam edeceğiz.

Kırsal ekonomik alt yapısının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, çiftçi ve üreticilerimizi bir üst noktaya taşıyacaktır. Ülke tarımını yukarılara taşımak için çiftçilerimizi bilgilendirmek ve onlara yerinde ulaşıp teknik destek sağlamak son derece önemlidir.

Tekirdağ / Şarköy ziraat odası olarak, Tarım ve hayvansal üretime dayalı kırsal kalkınma destekleri kapsamında çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik %50 devlet hibeli yatırımları ve desteklemeleri Şarköylü çiftçilerimize anlattık.

Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine yönelik desteklemeler kapsamında;

1. Çiftlik gübresi depolama ve/veya işleme ve dağıtma sistemleri, çiftlik gübresi depolama ve/veya işleme tesisi olanlara çiftlik gübresi dağıtma sistemleri, ceviz hasat makinesi.

2- Yaylacılar ve gezici arıcılar için çekilir tip güneş paneli, çekilir tip karavan, yaylacılar için çadır ahır ve ağıl, arıcılar için bal süzme, sır alma, bal dinlendirme.

3- Hayvansal üretime yönelik en fazla 1000 adet kapasiteli taşınabilir kanatlı kümesi, süt soğutma tankları, süt sağım sistemleri, yem karma (sabit/hareketli), yem kırma/ezme, büyükbaş yemlik ve suluk küçükbaş yemlik ve suluk, hayvan padok sistemleri, üstü kapalı kaba yem deposu (alet,ekipman,tesis) destekleri bulunuyor.

Bir Kazancılı olarak bu tür desteklemelerden tüm Ermenekli çiftçi ve üreticilerimizin daha fazla faydalanması gerektiğini düşünenlerdenim. Bizim tarım ve hayvancılıktan başka bir uğraşımız yok, gelir kaynaklarımız yok, kısıtlı çünkü. Bu topraklarda üretimi daha verimli ve profesyonel yapmamız gerekiyor ki kazancımız artsın, emeğimizin karşılığını alabilelim.

Unutulmamalıdır ki bugün karnımız doyuyorsa bunu siz çiftçilerimize borçluyuz.

Ziraat Yüksek Mühendisi

Önder Aydın

Bu haber 2184 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım ve Hayvancılık

İlk Arıcılık Geo-Portal Sistemi Kurulacak

İlk Arıcılık Geo-Portal Sistemi Kurulacak KOP Bölge Kalkınma İdaresi ve Selçuk Üniversitesi ile birlikte yürütülen ve Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, ...

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2.Hibe Çağrısı

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2.Hibe Çağrısı Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 2. Hibe Çağrı Dönem Başvuruları Devam Ediyor Gelir düzeyi düşük, küçük ve ...
ATATÜRK DİYOR Kİ ;11 Temmuz 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi