Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Tarih 24 Kasım 2017, 23:45 Editör Naci Sözen

Eğitim, insana yapılan bir yatırımdır, insana şekil verme sanatıdır

“ 24 KASIM ÖĞRTMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN…” Başta, Türk Milleti tarafından “Baş Öğretmen” olarak kabul ve ilan edilen, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Milletimizin, çağdaş medeniyet yolunda ilerlemesi, bilgi, beceri, kültür ve sanatın her kolunda yücelmesi, kalkınma ve mutluluk dalında gösterilen hedeflere ulaşması ve nihayet, medeni milletler alemi arasında saygın yerini alması için, bir ömür boyu, her türlü zorluklara, imkansızlıklara ve engellemelere rağmen, üstün bir görev bilinci ve sorumluluk anlayışıyla, şevk ve hevesle, eğitimcilik (öğretmenlik, eğitim plancılığı ve yöneticiliği, müfettişlik ) yapmış olan tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü canda kutluyoruz. Bu dünyadan göçüp gitmiş olan öğretmenlerimize sonsuz rahmetler, hayatta olanlara uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz. Eğitimin önemini bilen ATATÜRK, bu faaliyeti yürütecek olan Eğitim Bakanlığının ismine MİLLİ kelimesinin eklenmesini sağlamıştır. Eğitim süreci, dil, kültür ve müşterek şuur yönlerinden Milli karakterli olmak zorundadır. Günümüz eğitim sistemi ve uygulamasının Milli olma niteliğinden hızla uzaklaşmakta olduğu görülmektedir. Ülkemizin bir bölgesinde, okulların yakılmakta ve öğretmenlerin kaçırılmakta olduğu gerçekleri karşısında, öğretmenlerimizin işlerinin daha da zorlaştığı açıktır. Şehirlerdeki öğretmen evlerinin okuma salonlarının duvarları, şehit edilmiş öğretmen resimleri ve kısa hayat hikayeleri ile doludur. Bölücü PKK teröristleri tarafından acımasızca kurşunlanmış ve şehit edilmiş olan öğretmenlerimizi, bebeklerini, aile yakınlarını unutmayalım.

Bu haber 405 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Son 5 güne girildi!

Son 5 güne girildi! Vergi ve prim affında son 5 güne girildi!

Kazancılı Yakup Sağlam insanlık dersi verdi...

Kazancılı Yakup Sağlam insanlık dersi verdi... Kocaeli’nin Derince ilçesinde 1 saat annesiyle durakta bekleyen engelli çocuğu kucağına alarak halk otobüsüne bindi...
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi