Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
PEK YAKINDA KAZANCI’DA FİLM STARTI

PEK YAKINDA KAZANCI’DA FİLM STARTI

Tarih 10 Aralık 2017, 00:45 Editör İbrahim Şahin

Burak Doğan Kazancı'da film çekimine start veriyor

ışıklık belgeseli tıklayın

https://www.youtube.com/watch?v=hN6P9cIk9BI

 

BURAK DOĞAN KİMDİR

1992 Samsun’da doğdu.  2017 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi’nden menzun oldu. 2016 yılında Giresun’da çektiği “Işıklık” adlı belgeseli ile başta Adana, Antalya, Ankara olmak üzere Türkiye’nin büyük film festivallerinde konuk olarak yer aldı ve belgeseli bu festivallerde gösterildi. Ayrıca Trabzon, Safranbolu, Hindistan ve Fas’ta düzenlenen film festivallerinden birer ödül olmak üzere toplam dört ödül kazandı. Türkiye’miz kültürel çeşitlilik bakımından bir hazine olduğuna, bu hazineyi kullanmak gerektiğine inandı.
 
 Bu düşünceyle ‘’ Işıklık’’ belgeselimden sonra kültürel konulu yeni bir belgesel çekmeye karar verdiğinde araştırmaya koyuldu.. Araştırmaları sonucu Kazancı beldesinde yıllardır süren bir gelenek olan “Saya” oyunu ilgisini çekti.
 
Burak Doğan’la yaptığımız görüşmede, bu araştırmalarımı önümüzdeki hafta Kazancı’ya gelerek sürdüreceğini bildirdi. Kazancı’da çekeceği belgeseli yurtiçi ve yurtdışı film festivallerine göndererek hem bu kültürün hem de Kazancı’nın tanıtılmasına katkıda bulunmak istidiğini belirtti.
 
. Belgesel projesi için sosyal medyada gösterilen ilginin kendisini çok mutlu ettiğini, Kazancı’yı görmeden sevmeye başladığını belirtti.
 
 Belgesele destek veren ve destek olacak kişilere şimdiden teşekkür ettiğini bildirdi.
 
Bizlerde Kazancılılar adına teşekkürlerimizi bir borç bildiğimizi, ‘’ Kazancı Haber olarak elimizden gelen desteği vereceğimizi bildiririz.
 
İbrahim ŞAHİN

Bu haber 620 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

SELAM SÖYLEYESİN

SELAM SÖYLEYESİN Bizim ellere uğrar isen Düğün dernek kaynaş isen Çılbır keşkek kaşık dalmış isen Keşkek pişiricilere selam söyle...

Rekreasyon Yönetimi Ermenek'te İlk Öğrencilerini Alıyor

Rekreasyon Yönetimi Ermenek'te İlk Öğrencilerini Alıyor Önümüzdeki yıllarda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Ermenek Turizm Yüksekokulunun altyapısını oluşturacak ...

ANKET

Kazancı Belediye hizmetlerinden ve Başkan Uğuz Tekin'den memnun musunuz..Tüm Anketler

ZAFER HAFTASI (26-30 AĞUSTOS) ANISINA-228 Ağustos 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve Yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi