Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN FİLME DESTEK

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN FİLME DESTEK

Tarih 15 Aralık 2017, 23:36 Editör İbrahim Şahin

Belediye başkanımız Sayın Oğuz TEKİN' e vermiş olduğu destek için Kazancılar adına teşekkürler.

Belediye bakanımızdan müjdeli haberi aldık. Müjdeli haberi doğrusu ben merak etmiyordum. Belediye başkanımızla görüşmeden yönetmen arkadaşımıza ben söz verdim çünkü tanıyordum kendisini. O da bir Kazancılı idi. Kazancı’nın anıldığı her ortamda onun kalbi bizim kalbimizden bir tık fazla atardı.

Kültüre yabancı değildi, o kültürde yoğrulmuştu. Kültürel faaliyete yabancı değildi. Mesleği sorulduğunda ‘’ Başkanım.’’demiyordu. ‘’ Öğretmenim diyordu.

Haberi ilk alan Azim arkadaşımızdı. Olay bir kültür sorunu olunca Azim Bey’i yalnız bırakmak ne biz köşe yazarlarına yakışırdı ne de belediye başkanımıza ne de halkımıza. Ben köşe yazarları arkadaşlarımın hepsinin iletişim adreslerini tek tek verdim. Her biri ile çekinmeden görüşebileceğini belirttim. Her birinin kalbinin benim kalbimden kat kat fazla attığını biliyordum.

Başkanımız daha önce yapmış olduğumuz şiir yarışmasında konuklarımızla bizzat kendisi ilgilendi. İlgide kusur oluşmadı. Organizede eksiklerimiz vardı. O da ilk deneyimimiz oluşundan.

Bu girişimde geçmişten ders alarak en ince ayrıntıların gözden kaçmamasını istedim. İletişim ağını genişleterek organize güç oluşturma yolunda elimden geleni yaptım. Diğer arkadaşlarımızda aynı oranda. Başkanımızda kendine düşen görevi fazlası ile yerine getirecektir. Benim işim senaryo yazmak. Senaryo konusunda yönetmen arkadaşımızın talebi doğrultusunda istenilenden fazlasını vermeye hazırım.

Başkanımız kendi yaptığı işin reklamından hoşlanmaz. Onun için gelen misafiri ağırlamak, gönlünü hoş tutarak uğurlamak olmazsa olmazı. O nedenle verdiği destekten teşekkür beklemese de biz teşekkürlerimizi iletiriz.

Filmde emeği geçen geçmeyene de teşekkürümüzü iletiriz çünkü Film bir ‘’ Kazancı ‘’ filmi olacak. O nedenle tüm Kazancılı bir teşekkürü hak eder.
                                                       İbrahim ŞAHİN

Bu haber 393 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

Kuzugöbek sezonu erken geldi.

Kuzugöbek sezonu erken geldi. Her yıl nisan aylarında çıkan kuzu göbek mantarı bu yıl mart ayı içerisinde çıktı.

BU BAHAR BAŞKA BAHAR

BU BAHAR BAŞKA BAHAR Bu bahar başka bahar ‘’ Mart kapıdan baktırır ……..Kazma, kürek yaktırır’’ ……………………….. Keşke yanan ………………………...
ÇANAKKALE ZAFERİ17 Mart 2018

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve Yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi