Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kazancı Kalkınma ve Dayanışma Derneği kuruyoruz

Kazancı Kalkınma ve Dayanışma Derneği kuruyoruz

Tarih 12 Ocak 2018, 00:20 Editör Kazancı Haber

Kazancı’mız için Bir Fikrimiz Var
“Köylü yaşamazsa toprak yaşamaz. Köylü yaşamazsa kentli yaşamaz. Köylü yaşamazsa millet yaşamaz” bilinciyle yola çıktık.
Derneğimiz bu toprakların yetiştirdiği çiftçiler, esnaflar, ustalar, doktorlar, mühendisler, hekimler, avukatlar, bilimi insanları, ziraatçılar, ormancılar, kamu ve özel sektörde çalışan veya emekli olmuş hemşerilerimizin bilgi ve tecrübelerini kalkınma dayanışmaya katkısı olabilecek uzman kişilerden oluşacak. Derneğimizde çalışma kurulları çalışacak.

Kurul Kasaba halkını dinleyecek ve birlikte sorunları ayrı ayrı ele alarak çözüm üretilmesi hedefleniyor.Özellikle tarım ve hayvancılıkta sorunları hakkında çiftçilerimizin istek ve taleplerini dinlemeyi değerli buluyoruz.

Derneğimizin amacı; Kazancı sakinlerini ve dernek üyelerinin Ekonomik, sosyal, eğitim ve kültürel yönlerden daha iyi imkânlara kavuşturulması, güçlendirilmesi, insanlarımız arasında dayanışmanın ve kaynaşmanın sağlanması amacı ile sosyal alanda yurt içinde faaliyetlerde bulunmak

Şehirlerin kalabalık ve yoğun hayatı içinde birbirinden kopmuş ve yakın gelecekte akrabalık ve hatta kuzeninden bile kopmuş gençlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Gençlerimizi derneğimizin çatısı altında toparlanabilmesi için yeni bir dönem başlatıyoruz.

Bu konuda dernek kurmaya karar verdik. İstanbul ve Konya başta olmak üzere burada yaşan kazancılı hemşerilerimizi örgütlüyoruz..

Şu anda İstanbul’da Hasan köksoy dernek tüzük taslağı üzerinde çalışıyor Yine Mehmet Özkan abimiz kazancıda derneğimizle ilgili gerekli çalışmaları takip ediyor..

Kazancı ve diğer illerde yaşayan 70 kişilik hemşeri listesi Mehmet özkan abimize gönderdik. ilk etapta bu kişileri derneğimizde görmek istiyoruz.. dernek kuruluş aşamasında bu hemşerilerimizi davet edeceğiz..

Elimizden geldiği kadar Kazancı’mız için ne yapılması gerekiyorsa yapmak için gayret gösteriyoruz. Gücümüzü beyhude işlere harcamaktansa kendi sorunlarımız çözmeye harcamak istiyoruz. Bu konuda derneğimizde görev almak isteyen sivil toplumcu hemşerilerimizi bekliyoruz.

Derneğimiz kurulursa yapmayı düşündüğümüz birkaç proje şunlardır..

El Becerilerini Turizme Kazandırmak
Kazancı Körkuyu Şenlikleri
Yamaç Paraşüt Şenlikleri
Kazancı Müze ve Kültürevi
Organik Tarım Geçiş
Tarım ürünlerini İlaçlama ve Pazarlama
Hasan Köksoy
Kazancı Haber- İstanbul

Bu haber 3030 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kazancı Kalkındırma ve Dayanışma Derneği

Körkuyu Şenliği Hayırlı Olsun

Körkuyu Şenliği Hayırlı Olsun Körkuyu Şenliği, Sosyal Hizmetler alanında bir başarıdır.

Körkuyu Yayla Şenlikleri yapıldı.

Körkuyu Yayla Şenlikleri yapıldı. Kazancı Belediyemiz ve Kazancı Kalkındırma ve Dayanışma Derneğimiz tarafından Organize edilen şenliğe yoğun ilgi ve...
ARKEOLOJİ NEDİR, ARKEOLOG KİMDİR?17 Kasım 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2019 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi