Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kazancı Kalkınma ve Dayanışma Derneği kuruyoruz

Kazancı Kalkınma ve Dayanışma Derneği kuruyoruz

Tarih 12 Ocak 2018, 00:20 Editör Kazancı Haber

Kazancı’mız için Bir Fikrimiz Var
“Köylü yaşamazsa toprak yaşamaz. Köylü yaşamazsa kentli yaşamaz. Köylü yaşamazsa millet yaşamaz” bilinciyle yola çıktık.
Derneğimiz bu toprakların yetiştirdiği çiftçiler, esnaflar, ustalar, doktorlar, mühendisler, hekimler, avukatlar, bilimi insanları, ziraatçılar, ormancılar, kamu ve özel sektörde çalışan veya emekli olmuş hemşerilerimizin bilgi ve tecrübelerini kalkınma dayanışmaya katkısı olabilecek uzman kişilerden oluşacak. Derneğimizde çalışma kurulları çalışacak.

Kurul Kasaba halkını dinleyecek ve birlikte sorunları ayrı ayrı ele alarak çözüm üretilmesi hedefleniyor.Özellikle tarım ve hayvancılıkta sorunları hakkında çiftçilerimizin istek ve taleplerini dinlemeyi değerli buluyoruz.

Derneğimizin amacı; Kazancı sakinlerini ve dernek üyelerinin Ekonomik, sosyal, eğitim ve kültürel yönlerden daha iyi imkânlara kavuşturulması, güçlendirilmesi, insanlarımız arasında dayanışmanın ve kaynaşmanın sağlanması amacı ile sosyal alanda yurt içinde faaliyetlerde bulunmak

Şehirlerin kalabalık ve yoğun hayatı içinde birbirinden kopmuş ve yakın gelecekte akrabalık ve hatta kuzeninden bile kopmuş gençlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Gençlerimizi derneğimizin çatısı altında toparlanabilmesi için yeni bir dönem başlatıyoruz.

Bu konuda gençlerimizden Uluköy mahallemizden Ali Şimşir kardeşimize teşekkür ederiz. Kendisiyle birkaç haftadır görüşüyoruz, sonunda dernek kurmaya karar verdik. İstanbul ve Konya başta olmak üzere burada yaşan kazancılı hemşerilerimizi örgütlüyoruz..

Şu anda Konya’da Ali Ünlü (Asker emeklisi Uzun Kemal’in oğlu) abimiz dernek tüzük taslağı üzerinde çalışıyor Yine Mehmet Özkan abimiz kazancıda derneğimizle ilgili gerekli çalışmaları takip ediyor.. İstanbul’da Hasan Köksoy ve Hüseyin Akgül çalışmalarına devam ediyor.

Kazancı ve diğer illerde yaşayan 70 kişilik hemşeri listesi oluşturduk. ilk etapta bu kişileri derneğimizde görmek istiyoruz.. dernek kuruluş aşamasında bu hemşerilerimizi davet edeceğiz..

Elimizden geldiği kadar Kazancı’mız için ne yapılması gerekiyorsa yapmak için gayret gösteriyoruz. Gücümüzü beyhude işlere harcamaktansa kendi sorunlarımız çözmeye harcamak istiyoruz. Bu konuda derneğimizde görev almak isteyen sivil toplumcu hemşerilerimizi bekliyoruz.

Dernekte görev almak isteyen ve desteklemek için 0 531 499 13 07 telefondan Ali Şimşir veya sitemiz yorum kısmından Hasan Köksoy ile iletişime geçebilirler..

Derneğimiz kurulursa yapmayı düşündüğümüz birkaç proje şunlardır..

El Becerilerini Turizme Kazandırmak

Kazancı Körkuyu Şenlikleri

Yamaç Paraşüt Şenlikleri

Kazancı Müze ve Kültürevi

Organik Tarım Geçiş

Tarım ürünlerini İlaçlama ve Pazarlama

Hasan Köksoy

Kazancı Haber- İstanbul

Bu haber 842 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kazancı Dernekleri

Kazancı da dernek kuruluşu tamamlanmak üzere

Kazancı da dernek kuruluşu tamamlanmak üzere Kazancı dışında yaşayan hemşerilerimiz ve Kasabamız halkı ile bir süredir dernek kurma çalışmaları için görüşülüyor...
ÇANAKKALE ZAFERİ17 Mart 2018

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve Yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi