Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Mehmet Erden Vefat Etti.

Mehmet Erden Vefat Etti.

Tarih 27 Şubat 2018, 19:57 Editör Kazancı Haber

Kasabamız merkez mahallesinden 95 yaşındaki Mehmet Erden 27.02.2018 günü Kazancı'da vefat etti.

Mehmet amcanın cenazesi bugün ikindi Namazından sonra kazancı'da toprağa verildi Merhum'a Allah'tan rahmet Ailesine, Yakın akraba ve tüm dostlarına baş sağlığı dileriz.

Mehmet amcanın bir çok özelliği vardı, Özelliklerinden birisi 1960 yılından bu yana Kazancı ile ilgili Günlük tutardı. 2006 yılından bu güne kadar kasabamızda 160 kişinin vefat ettiğini ve bunların defterde yazılı olduğunu söylemiş.

Mehmet amcanın BERBAT lakabı nereden geliyor: 1950 de Anamur’a yük taşıyan bir kamyon Garain önünden arızalanmış.Mehmet Emmi kahveden birkaç kişi kamyoncuya yardım için gitmişler. Kamyoncuya nerelisin diye sorarlar kamyoncu bize Berbatlar derler diye kendini tanıtır.

Kamyonu düze kadar iterler ve kamyoncu inmeden teşekkür eder gider. Tam döneceklerken Mehmet Emmi taşın üzerinde şoförün unuttuğu parkeyi giyer ve arkadaşlarıyla köye dönerler.

Kahveye girince herkesin dikkatini çeker Mehmet Emmi ile kamyona yardıma giden ve olayı bilen arkadaşları parkenin sahibi BERBAT gibi olmuşsun diye Mehmet Emmiye takılırlar ve ondan sonraki günlerde parkeyi giydikçe Berbat geldi Berbat gitti demişler ve bizim Mehmet Emminin lakabı Berbat olarak kalmış…

Bu haber 989 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Vafat Edenler

Sevim ALTUNSOY vefaat etti.

Sevim ALTUNSOY vefaat etti. Kasabamız Merkez Mahallesinden Sevim ALTUNSOY (Hacı Guzunun eşi) 20.04.2019 günü vefaat etti.

Cemil Ayşa vefat etti.

Cemil Ayşa vefat etti. Kasabamız Merkez Mahalleden Ayşe HAN (Cemil Ayşa) 01.04.2019 tarihinde vefaat etti.
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi