Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
TEMİZEL ÜNLÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ROBOT YARIŞMALARINDAN DÜNYA BİRİNCİSİ

TEMİZEL ÜNLÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ROBOT YARIŞMALARINDAN DÜNYA BİRİNCİSİ

Tarih 15 Nisan 2019, 09:44 Editör Kazancı Haber

TEMİZEL ÜNLÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ROBOT YARIŞMALARINDAN BÜYÜK BAŞARI

Bu yıl 13. sü düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışmasına Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3 insansı robot 2 endüstriyel robot kol, 8 drone, 4 hızlı çizgi izleyen, 1 mini sumo, Toplamda 18 robot 10 Öğretmen ve 16 öğrenci olarak robot yarışmalarına katıldı. 10-11-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen yarışmalarda insansız hava aracı (mini drone) kategorisinde dünya 1. Si ve dünya 3.sü oldu. Geçtiğimiz yıl 12. Si düzenlenen yarışmalarda insansız hava aracı ve insansı robot kategorilerinde dünya 3.sü olan okul bu yıl da dünya birincisi olmayı başardı. AKAR MÜH-2 isimli insansız hava aracı birinci olurken HÜRKUŞ-1 isimli insansız hava aracı 3. oldu. Bu kategoride ipi göğüsleyen robotların pilotları Ali Furkan EKMEN, Mustafa SOLMAZ ve Yasin YUVALIGÜL isimli öğrenciler olurken, okul öğretmenlerinden Arif Emre CEYLAN danışman öğretmen olarak bu başarıya imza attılar.

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Bülent KARADEMİR; “Geçtiğimiz yıl yarışmalarda insansı robot ve insansız hava aracı kategorilerinde dünya üçüncüsü olmuştuk. Sıkı çalışmayla bu yıl da bizden beklenen başarıyı gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ilk defa Karaman’ımıza bir birincilik ödülü getirdiler. İnsansız hava aracı kategorisinde hem dünya birinciliği hem de dünya üçüncülüğü ödülünü kazandık. Ayrıca katıldığımız diğer kategorilerde de 800 robot arasından ilk 15 arasına katılan robotlarımız var. Derece alamasalar da tüm ekip arkadaşlarımız çok ciddi ter dökerek bu yarışmaya hazırlandılar. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum ve bu başarıyı Karaman halkına armağan ediyoruz.

Bu süreçte bizlere maddi manevi desteğini esirgemeyen Karaman Valisi Fahri MERAL, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman KURT, Karaman İl Özel İdaresi, Bifa Bisküvi, YGMAK Makine, Akar Mühendislik ve Bircan Bilgisayara teşekkür ederiz. “ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının sloganı “Yapay Zeka” olarak belirlenmişti.

2007 yılından itibaren her yıl düzenli olarak yapılan ve bu yıl 13.sü Samsun Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda 10-11-12 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmiş olan yarışma; Temalı, Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino(Hareketli Robotlar), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (CarettaCaretta) ve Serbest Proje olmak üzere 12(oniki) kategoride gerçekleştirilmiştir.

Bu haber 3014 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

YÜREĞİMİZ YAMALI GARDAŞ!

YÜREĞİMİZ YAMALI GARDAŞ! Yüreğimiz yaralı Yüreğimiz yamalı

İLK ARKADAŞIM

İLK ARKADAŞIM Benim suskunluğum garip geliyordu onlara. Onlarınsa her hareketi, ağızlarından çıkan her söz garip geliyordu bana. ...
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN24 Kasım 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2019 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi