Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Kasabamızda Tarım ve Çiftçilerin en önemli sorunları nedir?

Tüm Anketler

İstanbul Konya ve Karamanlı Kamu Çalışanları Derneği

İstanbul Konya ve Karamanlı Kamu Çalışanları Derneği

Tarih 15 Mayıs 2019, 10:45 Editör Hasan Köksoy

2013 yılında İstanbul’da yeni bir oluşum başlatan ve İstanbul’da yaşayan kısa adı KONKAMUDER olan Konya ve Karamanlı Kamu Çalışanları Derneği isimli dernek kuruldu. İstanbul'da kurulan KONKAMUDER Fatih Belediyesi Sosyal Tesislerinde Konya ve Karamanlı Kamu Çalışanları Buluşma Kaynaşma ve Tanışma toplantısının ilkini gerçekleştirdi. Toplantı 16.02.2013 tarihinde 09.00-12.00 saatleri arasında Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirmişti.

Konyalı ve Karamanlı pek çok bürokrat ve Sivil Toplum Örgütünün katılımıyla gerçekleyen toplantı tanışma ve kaynaşma adına oldukça yararlı olmuştu.
o zaman kurulan Dernek başkanlığına Ereğlili Suat Sakarya, başkan yardımcılığına Taşkaleli Nevdet Ortauğurlu seçilmişti.
Dernek yetkilileri kuruluş amaçlarının şöyle açıklamışlardı;
"Yıllardır diğer derneklerin çalışmalarına imrendik ama bu kez Konyalı ve Karamanlıları bir araya getirdik. İlk faaliyetimizi de gerçekleştirip, Fatih Belediyesi Sosyal Tesislerinde kahvaltı düzenleyerek katılımcılardan da büyük destek aldık.
Davete Eski Çevre Bakanı Ali Nihat Özdemir, Eski Karaman Valisi Hakkı Teke, KOSİAD Başkanı Abdullah Başcı, Konya Vakıf Başkanı Yerel Yönetimler İstanbul Şube Başkanı Hasan Ocaklı, İstanbul Taşkaleliler Derneği Başkanı Hüseyin Eroğlu ve Konyalı Karamanlı Dernek Başkanları katıldı.
Amacımız ise gurbetteki hemşerilerimize yalnızlık hissettirmemek ve yol gösterici olabilmektir," denmişti.

2019 yılına gelindiğinde derneğin ne kadar etkin bir rol oynadığını gördükçe yapılan işin ne kadar dogru bir girişim olduğunu gördüm. bu başarılarından dolayı, Dernek Başkanımız Suat Sakarya ve ekibini kutlarız.
Artık İstanbul'da bir hemşiremiz zor duruma düşşe telefonun ucunda gönüllü yardım etmek isteyen birileri var.
Ben kendi adıma söyleyebilirim. özellikle sağlık konularında başkanımızın çok yardımını gördüm, diğer konularda da karşılıklı yardımlarımız oldu.

İstanbul'da veya diğer bir yerde bir hemşiremizin bürokraside veya başka bir yerde yardıma ihtiyaçları olduğunda, derneğimiz kanalıyla hemşiremiz üstüne düşen görevi yerine getireceğinden hiç şüphem yok. bunu sağlayan dernek başkanı Suat Sakarya ya bir kez daha teşekkür ederim.

Özellikle İstanbul'daki kamuda çalışan hemşerilerimizin de bir an önce dernekle irtibata geçerek, etkin faaliyetlerde bulunmalarını tavsiye ederiz..
Kazancı Haber.

Bu haber 4470 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dernek Haberleri

KAREV Resmi Gazete’de yayınlandı.

KAREV Resmi Gazete’de yayınlandı. Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kuruluşuna ilişkin senet Resmî Gazete’de yayımlandı.

Taşeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin burs başvuruları başladı

Taşeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin burs başvuruları başladı Alanya Taşeli Dayanışma, Yardımlaşma, Kültür ve Sanat Derneği başarılı ve maddi olanakları kısıtlı öğrencilere burs...
SARIKAMIŞ HAREKATINDA BİR KAZANCILI02 Temmuz 2020

© 1999 - 2020 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi