Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Kasabamızda Tarım ve Çiftçilerin en önemli sorunları nedir?

Tüm Anketler

Kazancı Gazipaşa Yolu ÇET Projesi Tamamlandı

Kazancı Gazipaşa Yolu ÇET Projesi Tamamlandı

Tarih 16 Haziran 2019, 16:12 Editör Kazancı Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Antalya, Mersin ve Karaman’ın il sınırları içinde kalan Gazipaşa-Kazancı İl Yolu için ÇED Raporu hazırladı.

84 km.lik Gazipaşa-Kazancı İl Yolu’nun maliyeti 475 milyon TL Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü’nün Gazipaşa-Kazancı İl Yolu projesi; Antalya-Gazipaşa, Mersin-Anamur ve Bozyazı ile Karaman Ermenek’i kapsıyor.

Maliyeti 475 milyon 300 bin TL olarak hesaplanan yolun uzunluğu 84 bin 530,88 metre (84,5 km) olacak.

Üç ile hizmet sunacak Gazipaşa-Kazancı İl Yolu güzergâhı Km=0+000’da Antalya Gazipaşa ilçesinde, Alanya-Mersin Yolunun Kâhyalar Köyü Mevkiinden geçtiği kesimden başlayacak. Başlangıç noktası Gazipaşa Havaalanına yaklaşık 2 km. mesafede olan yol; Km=54+500’de Mersin ili Anamur ilçesine girecek ve buradan Km=75+700’de Mersin ilinin Bozyazı ilçesine geçecek.

Km=83+400’de ise Karaman ili Ermenek ilçesine geçerek Km=84+530,88’de son bulacak. Söz konusu güzergâhın 54,5 km.’lik kısmı Antalya ili Gazipaşa ilçesi, 21,2 km.’lik kısmı Mersin ili Anamur ilçesi, 7,7 km.’lik kısmı Mersin ili Bozyazı ilçesi ve 1.1 km’lik kısmı Karaman ili, Ermenek ilçesi sınırları içerisinde kalacak.

Bu haber 2897 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

KIRINTI İDİ İDEALLERİMİZ

KIRINTI İDİ İDEALLERİMİZ Köyde okuduk okulsuz Köyde okuduk öğretmensiz Köyde okuduk deftersiz kitapsız Öğretilmemişti idealimiz Kırıntıy...

OTOGARDA YAPILAN DÜĞÜNLER VE BAYRAMLAR:

OTOGARDA YAPILAN DÜĞÜNLER VE BAYRAMLAR: Üniversitedeki geleceğin gençlerine ve Kışlada Vatan görevi yapan Askerlerimize selam olsun…
BİRLİK GÜNÜ KAHRAMAN TÜRK MİLLETİ17 Ocak 2020

© 1999 - 2019 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi