Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Kasabamızda Tarım ve Çiftçilerin en önemli sorunları nedir?

Tüm Anketler

KAZANCI KÜLTÜR MERKEZİ YARINLARIN RÜYASI OLMALI

KAZANCI KÜLTÜR MERKEZİ YARINLARIN RÜYASI OLMALI

Tarih 02 Şubat 2020, 22:51 Editör İbrahim Şahin

Daha öncesi de yapılan düğün salonu köyümüz için diyeceğim çok çok bir lükstü . Geldiğimiz gün Kasabanın göbeğinde atıl bir yatırım. Yeni proje için edindiğimiz bilgiye göre düğün salonunun olduğu yere düğün salonu yıkılarak yapılacakmış. Doğru bir karardır. Çekincemiz beş on yıl sonra da yapılan Kültür Merkezinin özgüllüğünden fazla yer işkal ettiği gerekçesi ile yıkılmak zorunda kalınır

Kazancı  Belediyesi yapılacak olan Kültür Merkezi’nin duyurusunu ‘’ KAZANCI HALKININ BİR RÜYASI DAHA GERÇEK OLUYOR.’’ Şeklinde vermiş. Haberin verilişi doğru mu? Doğru. Sevindirici mi? Sevindirici. Emeği geçenlere teşekkür etmek gerekir mi? Gerekir.
Proje kusursuz mu? Tartışılır. Tartışma engel olmak değildir, alternatif yaratmaktır. Eksiklikleri önceden görebilmektir.
Haberi hiç değiştirmeden veriyor haberin sonunda basit eksikliklere yer vereceğim.
Haber metni:
‘’KAZANCI HALKININ BİR RÜYASI DAHA GERÇEK OLUYOR.
Kazancı halkının bir rüyası daha gerçek oluyor. Belediyemizin ve halkımızın en büyük hayallerinden olan Kazancı Belediyesi Kültür Merkezi Projesi hayata geçiyor. Kültür Merkezi; konferans salonu, etkinlik ve düğün salonu, etüt merkezi ve kent meydanı şeklinde tasarlanan proje 365 gün yaşayan bir yapı olarak hizmet verecek. İnşaat çalışmalarına başlanan ve inşaat ruhsatını alan projenin 2020 yılında yapılacak olan festivalde açılışı yapılacaktır. Kazancı Belediyesi Kültür Merkezi projesini ise bölgemizin değerli büyüğü Selçuk Ecza A.Ş ve Ahmet ve Nezahat KELEŞOĞLU Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sonay GÜRGEN üstlenmiştir. Halkımıza böylesine müjdeli bir haber vermemizi sağlayan, bölgemize daha önce de birçok yatırımda bulunan, binlerce kişiye sağladığı istihdam ile ülkemiz ekonomisine değer katan, sosyal sorumluluk anlayışından asla taviz vermeyen Selçuk Ecza A.Ş kurucusu, kıymetli büyüğümüz Merhum Dr. Hacı Ahmet KELEŞOĞLU’yu saygıyla anıyor, Belediyemizin bu önemli eksiğini gidermek için desteğini esirgemeyen Sayın Sonay GÜRGEN’ ve Ahmet ve Nezahat KELEŞOĞLU Vakfı’na teşekkür ediyoruz.Muhittin TUNCEL Kazancı Belediye Başkanı’’
 
Proje 2020 yılı için bir rüyadır. 2021 yıl ve sonrası için bir hiç hatta yeni yatırımlara engel. Daha öncesi de yapılan düğün salonu köyümüz için diyeceğim çok çok bir lükstü . Geldiğimiz gün Kasabanın göbeğinde atıl bir yatırım. Yeni proje için edindiğimiz bilgiye göre düğün salonunun olduğu yere düğün salonu yıkılarak yapılacakmış. Doğru bir karardır. Çekincemiz beş on yıl sonra da yapılan Kültür Merkezinin özgüllüğünden fazla yer işkal ettiği gerekçesi ile yıkılmak zorunda kalınır mı?

Kültür Merkezi yapılmalı. Tespit edilen yer uygun mudur? Uygundur. Özgüllüğü bugüne özgüdür. Yarın çok vasat durumda kalacaktır.
Bugün Kazancı için bir otopark sorunu kapıyı çalıyor. Uygun yer bulunur mu? Bulunur. Bugün bir konaklama ihtiyacı kapıyı alıyor. Uygun yer bulunur mu? Bulunur . Yeni iş yerleri kapıyı çalıyor. Bunları tek tek yazarsak liste uzar gider. Her biri ayrı bir proje, ayrı bir bütçe, ayrı bir yer.
Bunların hepsini aynı projede bütünleştirirsek kolaylıklarının yanında proje değil 0n yıl yüz yıl sonra da direnmesini bilecektir.

Denilebilir ‘’ Keleşoğlu Vakfı’’ bütçesi sınırlı. Sınır üstü bütçeyi belediye üstlensin ileriye yönelik projesini oluştursun öncelik proje ortaya çıksın. Beş yıl, on yıl sonra yapılacak projenin temeli atılmış olsun .
İbrahim ŞAHİN
 
 

Bu haber 737 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

KIRKKUYU YAYLASININ SON GÜLNARLILARI

KIRKKUYU  YAYLASININ  SON  GÜLNARLILARI Korkusuz Mehmet Çavuş’un Hikayesi

OH TARLAMI SEVEYİM DEMİŞ:

OH TARLAMI SEVEYİM DEMİŞ: TOPRAK ANA:
SARIKAMIŞ HAREKATINDA BİR KAZANCILI02 Temmuz 2020

© 1999 - 2020 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi