Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Kasabamızda Tarım ve Çiftçilerin en önemli sorunları nedir?

Tüm Anketler

TEMİZEL ÜNLÜ MTAL DE SAVUNMA SANAYİ SEMİNERİ

TEMİZEL ÜNLÜ MTAL DE SAVUNMA SANAYİ SEMİNERİ

Tarih 07 Şubat 2020, 17:01 Editör Kazancı Haber

Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan yola çıkarak bakanlığımız 2023 hedefleri doğrultusunda Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine savunma sanayimizin geleceği anlatıldı.

Temizel Ünlü MTAL de özellikle proje hedefleri olan gençlere ülkemiz ve bölgemizdeki savunma sanayi çalışmaları hakkında bilgi verildi. Makine Mühendisi Mahmut Sami ŞAHİN beyin gençlerle yaptığı kariyer buluşmasında özellikle Savunma Sanayimiz konusu işlendi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda meslek liselerimizin rolü hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Video görsellerle zenginleştirilen sunum öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Okul Müdürü Bülent Karademir; Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çalışmalarına yeni bir alan katarak savunma sanayi iş gücüne katkıda bulunmak, kritik öneme haiz parçaların tasarımı ve hatta üretimi yapmak gibi bir hedef belirlediklerini belirtti.

Karaman olarak önümüzdeki yıllarda ilimizin bu alanda söz sahibi olabilmesi için bu adımların atılmış olması önemli olduğunu söyleyen KARADEMİR, Son yıllarda yaptığımız çalışmalarla ulusal ve uluslararası yarışmalarda alınan derecelerin üretime dönüşmesi gerektiğini ve gençlerimizin bu alana yönlendirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Okul Müdürü Bülent KARADEMİR Mahmut Sami ŞAHİN’ e teşekür belgesi takdim ederek bu alandaki birlikteliğin ve ortak çalışmaların arttırılmasını, öğrencilerin teknolojik imkanlara ve ilgili sektöre ulaşma konusunda desteklerini istedi.

Öğrencilerden 20 kişilik bir grubu planlanması durumunda Ankara’da faaliyet gösteren savunma sanayimizin öncü kuruluşlarından TAİ’ye teknik geziye götürme konusunda destek verebileceğini belirten Mahmut Sami ŞAHİN ilgilerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Bu haber 1894 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

AH ! BU NASIL ÖLÜM, BEYLER, AĞALAR. !!!

AH !  BU NASIL ÖLÜM,  BEYLER, AĞALAR. !!! SEVGİ MEZARI VE SONSUZ BİR AŞKIN ÖYKÜSÜ – (3)

SEVGİ MEZARI VE SONSUZ BİR AŞKIN ÖYKÜSÜ – (2)

SEVGİ  MEZARI  VE  SONSUZ  BİR  AŞKIN  ÖYKÜSÜ – (2) SEVDİĞİMİN ÇEKİP GİDER OBASI
Nükleer felaketin üzerinden tam 75 yıl geçti! 06 Ağustos 2020

© 1999 - 2020 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi