Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sitemiz Logosunun Anlamı

Sitemiz Logosunun Anlamı

Tarih 31 Mayıs 2010, 01:53 Editör Kazancı Haber

Logomuza bir bütün olarak bakıldığında ise Taşeli ve Karşıyaka yerleşim birimlerini içine alan bir bütünü temsil eder. Ayrıca beldemizde en çok yetişen Elma, Ceviz gibi meyvelerimizin şeklini de andırmaktadır. (Logo tasarım: Hasan KÖKSOY)

Sitemiz logosunun anlamı; Logomuzda KAZANCI yazan Yeşil kısım; beldemizin doğasını ve yeşil coğrafyasının yanında neşe ve sükûneti temsil ediyor. Aynı zamanda baraj gölüne kadar uzanan bereketli ve verimli topraklarımızın olduğunu anlatır, kazan şeklindeki bu yeşil zemin bitmez tükenmez nimetleri içinde barındıran herkese aş olan bolluğu sembolize eder. Mavi kısımda; yüksek toroslarda temiz havayı sağlığı, sıhhati temsil eder, kazanın kapağı gibi duran mavi bölüm ise beldemizi koruyan ve herkesi çatısı altında toplayan bir güveni sembolize eder.

Yeşil ve Mavi arasında kalan Beyaz zemin ise www.kazancibeldesi.com yazısı ve beldemizin etrafının toros dağlarıyla çevrili olduğunu simgeler. Ayrıca bu beyaz zeminde dağların yanı sıra özgürce uçan barışı simgeleyen beyaz bir kuş figürüde halkımızın özgürce yaşayabildiğinin bir ifadesidir.

Murat Ali Atay tarafından 20.06.2006  tarihinde sitemiz ve logomuz hakkında yazdıkları mesaj.....
Evvela selam ve saygılarımı sunarım. klasik siteyi çok beğendim mesajı yazmak için başlamıştım. Ermenek'le ilgili sitelerin içinde tasarım olarak çok başarılı bulduğumu, hatta en iyisi olduğunu söylersem abartmış olmam. Kazancı amblemini çok beğendim. Bu amblemi yapan kişinin adını öğrenebilir miyim? Mümkünse.. Ermenek'in ambleminden daha iyi buluyorum, modern bir çizgisi var. Ermenekliyim, 20 yıldır İstanbul dayım. Grafik tasarımcısıyım. Tekrar tebrikler. Başarılar dilerim. Selamlar. Murat Ali Atay  http://www.vektorika.com

Bu haber 2885 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Site Künyesi

DOST SİTELER ve işinize yarayabilecek Linkler

DOST SİTELER ve işinize yarayabilecek Linkler DOST SİTELER ve işinize yarayabilecek Linkler

Sitemizin 13 yaşında

Sitemizin 13 yaşında 1999 yılından bu yana internet ortamında faaliyetine devam eden sitemiz hiç bir kurum ve kişilerin maddi yardımını...

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

NARDUGAN BAYRAMI (YENİDEN DOĞUŞ BAYRAMI) KUTLUI OLSUN..21 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi