Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

Tarih 14 Aralık 2010, 08:18 Editör Kazancı Haber

Karaman Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali KAHRAMAN yayınladığı mesajında; “ Birinci Dünya Savaşı, ardından Kurtuluş Savaşı’ından çıkan ülkemizin kaynakları tükenmiş, yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de yaşatılması azim ve kararlılığı ile bu kötü gidişattan kurtulmak için Atatürk önderliğinde çalışmalar başlatılmıştır.  Ülkemiz demokratik yaşamında hükümetlerin planlı dönemleri ile de bu süreç hızlandırılmıştır.

12 Aralık 1929 günü Millet Meclisinde yerli üretimin önemine ve harcamalarda tutumlu olunması yönünde yapılan konuşmalardan dolayı 12 Aralık’la başlayan haftayı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak kutluyoruz.

Ülkemiz ekonomisinin gelişmesinde en önemli hamlelerin, yatırımların gerçekleşmesi ile olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ülkemizin hangi kaynağı olursa olsun gelecek nesillere mamur, müreffeh ve bölgesinde otoriter bir güç bırakmak istiyorsak, kaynakları yerinde ve israf etmeden kullanmanın önemini hatırlamalıyız.

Vatandaşlarımızın mevcut milli kaynakları savurganlığa gitmeden kullanması dışarıya bağımlılığımızı azaltacak ve kazançlarımızı ülkemiz için yatırımlarda kullanmanın yolunu açacaktır. Ülkemizde üretilen ürünlerin satın alınması ile milli gelirimizin artacağını da unutmamalıyız.

Bu vesile ile yerli malı kullanarak ekonomimize katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşlarımız ile Karamanlı hemşehrilerimin Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını kutluyor, mutluluklar diliyorum” dedi

Bu haber 918 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

KURBANLIK SATIŞLARI YÖRÜKOĞLU KASABINDA BAŞLAMIŞTIR:

KURBANLIK SATIŞLARI YÖRÜKOĞLU KASABINDA BAŞLAMIŞTIR: Kurbanlık satışları Yörükoğlu kasabında başlamıştır ve devam etmektedir… Kurbanlığınız yok veya daha Kurbanlık alm...

Kasabamıza İtfaiye Aracı hibe edildi.

Kasabamıza İtfaiye Aracı hibe edildi. Belediyeler birliği tarafından Kazancı Belediyemize 1 (bir) adet İtfaiye Aracı hibe edildi.
Çavuşname-Şiir06 Haziran 2018

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve Yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi