Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK Kitabını tanıttı.

Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK Kitabını tanıttı.

Tarih 27 Aralık 2010, 08:51 Editör Kazancı Haber

Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK'ti. Kitabın tanıtımı için gerçekleştirilen proğram yazarın İstanbul'daki evinde gerçekleştirildi.

Ahmet Refik PARTAL'ın sunduğu ve saat 15:00'te yayına giren "7 Tepe" programının bu haftaki konuğu Başyayla ilçemizin Büyükkarapınar köyünü kitaplaştıran Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK'ti. Kitabın tanıtımı için gerçekleştirilen proğram yazarın İstanbul'daki evinde gerçekleştirildi. 

     Söze teşekkür konuşması ile başlayan Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK yazmış olduğu kitapla ilgili ayrıntılı bilgilere yer verdi. Kitabın anı ve belgesel niteliğinde olduğunu belirten yazar köyün nüfusundan, kültüründen, doğal ve tarihi kaynaklarından, soy ağacından olmak üzere detaylıca bir araştırma sonucu bu kitabın oluşturulduğunu söyledi.

           Geçmiş yıllarda ilköğretim düzeyindeki kitaplarından elde ettiği kazancı bu kitaba aktaran yazar: "Kitabın hazırlanması uzun bir zamanımı aldı. Maliyeti bir hayli yüksek. Ancak önceki eğitim kitaplarımdan elde ettiğim birikimimi bu kitabıma harcadım. Kitabın maliyetini karşılamasa da yöremizi tanıtan bir kitap hazırladık. Bu yüzden çok mutluyum." dedi.
 

            Yazar yaklaşık 50 dakika süren program boyunca anılarına da yer verdi. Sözlerini kitabında yer alan fotoğraflarları ve belgeleri gösterek destekleyen yazar araştırmanın önemini ortaya koydu. Kültürümüzdeki tahribata örnekler de veren Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK, kitaptaki bazı kültürel resimleri bulmakta güçlük çektiğini de belirtti. 

    Program karşılıklı teşekkür konuşması ile sona erdi. "Köyüm Büyükkarapınar" kitabı birkaç ay içinde halkın beğenisine sunuculacak. 
Ermenek Haber: Başyaylalı Genç-Başyayla

Bu haber 1353 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

VALLAH YALAN DEĞİL

VALLAH YALAN DEĞİL ağacımız vardı kuşlar yuva yapardı kovuğunda …………yavrular salınırdı dalında ……………….çiçeğinin kokusu vardı ……………...

İstanbul Seyrantepe değil, Ermenek Seyrankule

İstanbul Seyrantepe değil, Ermenek Seyrankule Seyrankule Ermenek Devlet Hastanesi bitişiğinde, Ermenek ve Turkuaz Gölü manzaralı, pek çok sosyal imkanı bir arada...

ANKET

2019 yılı AKP Adaylarından Kazancı Belediye Başkanı Kim Olsun
Tüm Anketler

10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI12 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi