Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK Kitabını tanıttı.

Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK Kitabını tanıttı.

Tarih 27 Aralık 2010, 08:51 Editör Kazancı Haber

Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK'ti. Kitabın tanıtımı için gerçekleştirilen proğram yazarın İstanbul'daki evinde gerçekleştirildi.

Ahmet Refik PARTAL'ın sunduğu ve saat 15:00'te yayına giren "7 Tepe" programının bu haftaki konuğu Başyayla ilçemizin Büyükkarapınar köyünü kitaplaştıran Eğitimci Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK'ti. Kitabın tanıtımı için gerçekleştirilen proğram yazarın İstanbul'daki evinde gerçekleştirildi. 

     Söze teşekkür konuşması ile başlayan Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK yazmış olduğu kitapla ilgili ayrıntılı bilgilere yer verdi. Kitabın anı ve belgesel niteliğinde olduğunu belirten yazar köyün nüfusundan, kültüründen, doğal ve tarihi kaynaklarından, soy ağacından olmak üzere detaylıca bir araştırma sonucu bu kitabın oluşturulduğunu söyledi.

           Geçmiş yıllarda ilköğretim düzeyindeki kitaplarından elde ettiği kazancı bu kitaba aktaran yazar: "Kitabın hazırlanması uzun bir zamanımı aldı. Maliyeti bir hayli yüksek. Ancak önceki eğitim kitaplarımdan elde ettiğim birikimimi bu kitabıma harcadım. Kitabın maliyetini karşılamasa da yöremizi tanıtan bir kitap hazırladık. Bu yüzden çok mutluyum." dedi.
 

            Yazar yaklaşık 50 dakika süren program boyunca anılarına da yer verdi. Sözlerini kitabında yer alan fotoğraflarları ve belgeleri gösterek destekleyen yazar araştırmanın önemini ortaya koydu. Kültürümüzdeki tahribata örnekler de veren Araştırmacı Yazar Hasan ŞİMŞEK, kitaptaki bazı kültürel resimleri bulmakta güçlük çektiğini de belirtti. 

    Program karşılıklı teşekkür konuşması ile sona erdi. "Köyüm Büyükkarapınar" kitabı birkaç ay içinde halkın beğenisine sunuculacak. 
Ermenek Haber: Başyaylalı Genç-Başyayla

Bu haber 1319 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

KURBANLIK SATIŞLARI YÖRÜKOĞLU KASABINDA BAŞLAMIŞTIR:

KURBANLIK SATIŞLARI YÖRÜKOĞLU KASABINDA BAŞLAMIŞTIR: Kurbanlık satışları Yörükoğlu kasabında başlamıştır ve devam etmektedir… Kurbanlığınız yok veya daha Kurbanlık alm...

Kasabamıza İtfaiye Aracı hibe edildi.

Kasabamıza İtfaiye Aracı hibe edildi. Belediyeler birliği tarafından Kazancı Belediyemize 1 (bir) adet İtfaiye Aracı hibe edildi.
Çavuşname-Şiir06 Haziran 2018

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve Yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi