ERMENEK`TE TARIM VE HAYVANCILIK DAHA ÇOK DESTEKLENMELİ


Açıklama: Tarımda üst seviyelere gelmek için her çiftçiye bire bir ulaşmamız gerekir. Eğitim ve sunumlarla Tekirdağlı çiftçilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. Kazancılı çiftçilerimize de buradan ulaşmaya devam edeceğiz.
Kategori: Tarım ve Hayvancılık
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2017
Geçerli Tarih: 15 Aralık 2018, 03:17
Site: Kazancı Beldesi
URL: http://www.kazancihaber.com/haber_detay.asp?haberID=3130


Kırsal ekonomik alt yapısının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, çiftçi ve üreticilerimizi bir üst noktaya taşıyacaktır. Ülke tarımını yukarılara taşımak için çiftçilerimizi bilgilendirmek ve onlara yerinde ulaşıp teknik destek sağlamak son derece önemlidir.

Tekirdağ / Şarköy ziraat odası olarak, Tarım ve hayvansal üretime dayalı kırsal kalkınma destekleri kapsamında çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik %50 devlet hibeli yatırımları ve desteklemeleri Şarköylü çiftçilerimize anlattık.

Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine yönelik desteklemeler kapsamında;

1. Çiftlik gübresi depolama ve/veya işleme ve dağıtma sistemleri, çiftlik gübresi depolama ve/veya işleme tesisi olanlara çiftlik gübresi dağıtma sistemleri, ceviz hasat makinesi.

2- Yaylacılar ve gezici arıcılar için çekilir tip güneş paneli, çekilir tip karavan, yaylacılar için çadır ahır ve ağıl, arıcılar için bal süzme, sır alma, bal dinlendirme.

3- Hayvansal üretime yönelik en fazla 1000 adet kapasiteli taşınabilir kanatlı kümesi, süt soğutma tankları, süt sağım sistemleri, yem karma (sabit/hareketli), yem kırma/ezme, büyükbaş yemlik ve suluk küçükbaş yemlik ve suluk, hayvan padok sistemleri, üstü kapalı kaba yem deposu (alet,ekipman,tesis) destekleri bulunuyor.

Bir Kazancılı olarak bu tür desteklemelerden tüm Ermenekli çiftçi ve üreticilerimizin daha fazla faydalanması gerektiğini düşünenlerdenim. Bizim tarım ve hayvancılıktan başka bir uğraşımız yok, gelir kaynaklarımız yok, kısıtlı çünkü. Bu topraklarda üretimi daha verimli ve profesyonel yapmamız gerekiyor ki kazancımız artsın, emeğimizin karşılığını alabilelim.

Unutulmamalıdır ki bugün karnımız doyuyorsa bunu siz çiftçilerimize borçluyuz.

Ziraat Yüksek Mühendisi

Önder Aydın