KAZANCI'DA SAYA OYUNUNUN BELGESELİ ÇEKİLECEK


Açıklama: Ödüllü yönetmen Burak Doğan, Saya belgeseli için önümüzdeki günlerde görüşmeler yapmak üzere Kazancı’ya gelecektir. Işıklık adlı belgeseliyle ulusal ve uluslararası film festivallerinde dört ödülü bulunan genç yönetmen Kazancı’da çekeceği belgesel ile yeni başarılar hedeflediğini dile getirdi.
Kategori: Memleket Haberleri
Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 22 Ekim 2018, 11:14
Site: Kazancı Beldesi
URL: http://www.kazancihaber.com/haber_detay.asp?haberID=3149


Burak DOĞAN'ın Daha önce Türkiye’nin büyük film festivallerinden olan Antalya, Adana ve Ankara film festivallerinde konuk olarak yer almış yönetmenin proje hakkındaki düşünceleri...

“İnternet üzerinde yaptığım araştırmalar neticesinde Kazancı’da gerçekleşen Saya oyununu gördüm. Projeyi gerçekleştirmek ve oyun hakkında bilgi almak için iletişim kurduğum Kazancı GÜMDEM editörü ile yaptığım telefon görüşmesinde belgeseli gerçekleştirmeye karar verdik.

Önümüzdeki günlerde Kazancı’ya gelip hem tanışmak hem de belgesel için hazırlıklar yapmak istiyorum. Amacım görsel, teknik ve anlatım bakımından herkesin beğeneceği bir belgesel ortaya çıkarmaktır.

Tabi en büyük hedefim yurtiçi ve yurtdışındaki film festivallerinde yer alarak hem Kazancı’yı hem de bu önemli kültürü tanıtmayı istiyorum.”

Kaynak: Kazancı Gündem