PEK YAKINDA KAZANCI’DA FİLM STARTI


Açıklama: Burak Doğan Kazancı'da film çekimine start veriyor ışıklık belgeseli tıklayın https://www.youtube.com/watch?v=hN6P9cIk9BI
Kategori: Memleket Haberleri
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 22 Ekim 2018, 11:38
Site: Kazancı Beldesi
URL: http://www.kazancihaber.com/haber_detay.asp?haberID=3150


 

BURAK DOĞAN KİMDİR

1992 Samsun’da doğdu.  2017 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi’nden menzun oldu. 2016 yılında Giresun’da çektiği “Işıklık” adlı belgeseli ile başta Adana, Antalya, Ankara olmak üzere Türkiye’nin büyük film festivallerinde konuk olarak yer aldı ve belgeseli bu festivallerde gösterildi. Ayrıca Trabzon, Safranbolu, Hindistan ve Fas’ta düzenlenen film festivallerinden birer ödül olmak üzere toplam dört ödül kazandı. Türkiye’miz kültürel çeşitlilik bakımından bir hazine olduğuna, bu hazineyi kullanmak gerektiğine inandı.
 
 Bu düşünceyle ‘’ Işıklık’’ belgeselimden sonra kültürel konulu yeni bir belgesel çekmeye karar verdiğinde araştırmaya koyuldu.. Araştırmaları sonucu Kazancı beldesinde yıllardır süren bir gelenek olan “Saya” oyunu ilgisini çekti.
 
Burak Doğan’la yaptığımız görüşmede, bu araştırmalarımı önümüzdeki hafta Kazancı’ya gelerek sürdüreceğini bildirdi. Kazancı’da çekeceği belgeseli yurtiçi ve yurtdışı film festivallerine göndererek hem bu kültürün hem de Kazancı’nın tanıtılmasına katkıda bulunmak istidiğini belirtti.
 
. Belgesel projesi için sosyal medyada gösterilen ilginin kendisini çok mutlu ettiğini, Kazancı’yı görmeden sevmeye başladığını belirtti.
 
 Belgesele destek veren ve destek olacak kişilere şimdiden teşekkür ettiğini bildirdi.
 
Bizlerde Kazancılılar adına teşekkürlerimizi bir borç bildiğimizi, ‘’ Kazancı Haber olarak elimizden gelen desteği vereceğimizi bildiririz.
 
İbrahim ŞAHİN