Kazancı Kalkınma ve Dayanışma Derneği kuruyoruz


Açıklama: Kazancı’mız için Bir Fikrimiz Var “Köylü yaşamazsa toprak yaşamaz. Köylü yaşamazsa kentli yaşamaz. Köylü yaşamazsa millet yaşamaz” bilinciyle yola çıktık. Derneğimiz bu toprakların yetiştirdiği çiftçiler, esnaflar, ustalar, doktorlar, mühendisler, hekimler, avukatlar, bilimi insanları, ziraatçılar, ormancılar, kamu ve özel sektörde çalışan veya emekli olmuş hemşerilerimizin bilgi ve tecrübelerini kalkınma dayanışmaya katkısı olabilecek uzman kişilerden oluşacak. Derneğimizde çalışma kurulları çalışacak.
Kategori: Kazancı Dernekleri
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 23 Nisan 2018, 01:11
Site: Kazancı Beldesi
URL: http://www.kazancihaber.com/haber_detay.asp?haberID=3167


Kurul Kasaba halkını dinleyecek ve birlikte sorunları ayrı ayrı ele alarak çözüm üretilmesi hedefleniyor.Özellikle tarım ve hayvancılıkta sorunları hakkında çiftçilerimizin istek ve taleplerini dinlemeyi değerli buluyoruz.

Derneğimizin amacı; Kazancı sakinlerini ve dernek üyelerinin Ekonomik, sosyal, eğitim ve kültürel yönlerden daha iyi imkânlara kavuşturulması, güçlendirilmesi, insanlarımız arasında dayanışmanın ve kaynaşmanın sağlanması amacı ile sosyal alanda yurt içinde faaliyetlerde bulunmak

Şehirlerin kalabalık ve yoğun hayatı içinde birbirinden kopmuş ve yakın gelecekte akrabalık ve hatta kuzeninden bile kopmuş gençlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Gençlerimizi derneğimizin çatısı altında toparlanabilmesi için yeni bir dönem başlatıyoruz.

Bu konuda gençlerimizden Uluköy mahallemizden Ali Şimşir kardeşimize teşekkür ederiz. Kendisiyle birkaç haftadır görüşüyoruz, sonunda dernek kurmaya karar verdik. İstanbul ve Konya başta olmak üzere burada yaşan kazancılı hemşerilerimizi örgütlüyoruz..

Şu anda Konya’da Ali Ünlü (Asker emeklisi Uzun Kemal’in oğlu) abimiz dernek tüzük taslağı üzerinde çalışıyor Yine Mehmet Özkan abimiz kazancıda derneğimizle ilgili gerekli çalışmaları takip ediyor.. İstanbul’da Hasan Köksoy ve Hüseyin Akgül çalışmalarına devam ediyor.

Kazancı ve diğer illerde yaşayan 70 kişilik hemşeri listesi oluşturduk. ilk etapta bu kişileri derneğimizde görmek istiyoruz.. dernek kuruluş aşamasında bu hemşerilerimizi davet edeceğiz..

Elimizden geldiği kadar Kazancı’mız için ne yapılması gerekiyorsa yapmak için gayret gösteriyoruz. Gücümüzü beyhude işlere harcamaktansa kendi sorunlarımız çözmeye harcamak istiyoruz. Bu konuda derneğimizde görev almak isteyen sivil toplumcu hemşerilerimizi bekliyoruz.

Dernekte görev almak isteyen ve desteklemek için 0 531 499 13 07 telefondan Ali Şimşir veya sitemiz yorum kısmından Hasan Köksoy ile iletişime geçebilirler..

Derneğimiz kurulursa yapmayı düşündüğümüz birkaç proje şunlardır..

El Becerilerini Turizme Kazandırmak

Kazancı Körkuyu Şenlikleri

Yamaç Paraşüt Şenlikleri

Kazancı Müze ve Kültürevi

Organik Tarım Geçiş

Tarım ürünlerini İlaçlama ve Pazarlama

Hasan Köksoy

Kazancı Haber- İstanbul