Mehmet Erden Vefat Etti.


Açıklama: Kasabamız merkez mahallesinden 95 yaşındaki Mehmet Erden 27.02.2018 günü Kazancı'da vefat etti.
Kategori: Vafat Edenler
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 22 Mart 2019, 01:27
Site: Kazancı Beldesi
URL: http://www.kazancihaber.com/haber_detay.asp?haberID=3181


Mehmet amcanın cenazesi bugün ikindi Namazından sonra kazancı'da toprağa verildi Merhum'a Allah'tan rahmet Ailesine, Yakın akraba ve tüm dostlarına baş sağlığı dileriz.

Mehmet amcanın bir çok özelliği vardı, Özelliklerinden birisi 1960 yılından bu yana Kazancı ile ilgili Günlük tutardı. 2006 yılından bu güne kadar kasabamızda 160 kişinin vefat ettiğini ve bunların defterde yazılı olduğunu söylemiş.

Mehmet amcanın BERBAT lakabı nereden geliyor: 1950 de Anamur’a yük taşıyan bir kamyon Garain önünden arızalanmış.Mehmet Emmi kahveden birkaç kişi kamyoncuya yardım için gitmişler. Kamyoncuya nerelisin diye sorarlar kamyoncu bize Berbatlar derler diye kendini tanıtır.

Kamyonu düze kadar iterler ve kamyoncu inmeden teşekkür eder gider. Tam döneceklerken Mehmet Emmi taşın üzerinde şoförün unuttuğu parkeyi giyer ve arkadaşlarıyla köye dönerler.

Kahveye girince herkesin dikkatini çeker Mehmet Emmi ile kamyona yardıma giden ve olayı bilen arkadaşları parkenin sahibi BERBAT gibi olmuşsun diye Mehmet Emmiye takılırlar ve ondan sonraki günlerde parkeyi giydikçe Berbat geldi Berbat gitti demişler ve bizim Mehmet Emminin lakabı Berbat olarak kalmış…