Karamanlı Hemşerimiz İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı


Açıklama: İstanbul'da bulunan tüm Karamanlı hemşehrilerimiz, sayın milletvekili adayı Reyhan Nalbant'ı milletimize hizmet etmek için tek başına çıkmış olduğu bu meşakatli ve zorlu yolda kendisini yalnız bırakmayacaklardır.
Kategori: Siyaset Haberleri
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2018
Geçerli Tarih: 16 Şubat 2019, 14:55
Site: Kazancı Beldesi
URL: http://www.kazancihaber.com/haber_detay.asp?haberID=3228


Karaman Ayrancı İlçesi Hüyükburun Köyünden hemşerimiz Reyhan NALBANT Neden İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı olduğunu açıkladı.

Neden Adayım

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün önderliğinde TBMM’si 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınlarına siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkı vermiştir.

Dünya’da kadın insan mıdır, değil midir? tartışmalarının yapıldığı Siyasi Partiler kanalıyla TBMM’nin % 14 ünün kadın milletvekili olmasına izin verildiği bir dönemde İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldum.

T.C. Maliye Bakanlığında ve SGK’ da yıllardır personel olarak çalıştığım için bütün sorunları biliyorum. İlk aşamada 5.000.000 civarında Türk kadınının ve kız çocuklarının sosyal güvenlik alanında haklarındaki engelleri seçmenlerin desteği ile kaldırtacağım.

Günümüzde bu sorunların çoğu Halkla İlişkiler Servislerine gelmekte ve bilinmektedirler. Ancak genel bir sınıflama yapılmadığı için “münferid olay” işlemi görmektedirler. Hatta bazen hiç nikah yapmadan eşiyle birlikte yaşayan kadını şikayet dilekçeleri yasaya uygun yapılacak bir işlem bulunmamaktadır diye kabul edilmemektedir.

Cumhurbaşkanımıza bu sorunlar ve mağduriyetler ya hiç anlatılmamakta yada münferit mağduriyetler olarak bildirilmektedir.

Örneğin münferid olay diye 2 babasından (vasisi ve öz babasından) aylık alan kız çocuğu ile ilgili mevzuat düzenlemesi yapılmamıştır.

Somut bilgi ve belgelerle, yine bazı kısıtlamaların hiçbir inandırıcı gerekçesinin olmadığı, bazı aylık bağlama işlemlerinde kazanılmış hak ve Anayasa eşitlik ilkelerine aykırı durumların oluştuğu anlatılmak suretiyle 5.000.000 civarındaki Türk kadını ve kız çocuklarının mağduriyetleri giderilecektir.

Reyhan NALBANT

İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı

http://reyhannalbant.com