Tahsin AYGÜN (+2) 14 Ekim 2018, 01:20 Yöneticiye Bildir +1  -1
Beldemiz içmesuyu hatlarının yenileme işlemleri Kasaba halkımıza hayırlı olsun,
        Bu gün öğrendiğim bir haber hayırlı olsun dileklerimin üstüne tuz biber oldu.Kazancının içme ve sulama suyu kaynağı olan Aybaham su kaynağından Çatal badem Mahallesine Q 110 mm boru ile içmesuyu götürüldüğünü öğrendim.Kaç litre olduğunu bilmiyorum.
        Ancak; kaç litre olursa olsun.Kazancı'nın 8.Mahallesi de olsa Aybaham su kaynağından Çatalbademe su götürülmesi doğru değildir.
        Kazancı'nın gerek içmesuyu,gerek se Sulama suyu kıttır ve kendisine yetmiyor..Hal böyle iken Kazancı dan hangi gerekçe ile Çatalbademe su götürülüyorsa Yanlıştır ve bir an önce bu yanlıştan dönülmesi gerekiyor.
        Çatal badem İkizçınar arasında nereye kuyu açsan 8-10 metreden su çıkarken,Zeyve de Saniyede 550-600 litre su baraja akarken Kazancı'dan su götürülmesi Kazancı'nın geleceğine ihanettir.
           Çatalbadem Mahallemizdeki insanların su ihtiyacı mutlaka giderilmeli.Ancak, Hem ekonomik maliyette olmalı, Hemde yöresel kaynaklar araştırılarak bu ihtiyaç giderilmelidir.Yöresel kaynaklar bulunamadığı taktirde gereği yapılabilir.Asla bir yer yapılırken,ana merkez yıkılmamalı ve buradaki insanlara zarar verilmemelidir.
        Gerek Kazancı Belediye Başkanının,gerekse Kazancı Halkının bu iş üzerinde Sağlıklı düşünerek Yanlışa dur demesini bekliyorum.Saygılarımla.