Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Malatyada Muştamısın?

İbrahimDemirtaş

12 Şubat 2011, 23:59

İbrahimDemirtaş

Malatya’da Muş'tamısın?
Dağda kırda kışta mısın?
Başın dertte yas tamısın?
Neredeysen dost gelsene.
 
Ekim 2003 yılı Kazancı Kasabamız dan ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan akıllı delimiz olan Durmuş KARPUZ Kardeşimizi geç kalınmış olsa bile yaşayıp yaşamadığını bilmiyor olsak bile bir umuttur onu aramak ve bulmak gurbetteki Kazancı’lıların bir sorumluluğu ve görevidir.
 
Durmuş hepimizin bildiği gibi Kasabamız da sevilen biriydi o kasabada kimi nerde görürse görsün selamı,sabahı,sohbeti şöyle  olurdu.  Hısım,Emmioğlu,Dayıoğlu,Aba,Hala gibi söylemler sadece ona yakışıyordu.
O kayıp olalı düğünlerimizde gözlerimiz onu arar oldu keşkek pişiren aşçıya kolay gelsin Ayşa aba düğün sahibine hayırlı olsun hısım demesi nelere değerdi.
 
Mersin’e sık,sık gelir giderdi. Akıllı delimiz dedim ya gerçekten akıllı idi Mersin’de gezer kendi Otoğar dan binip Kazancı’ya dönebiliyordu.
 
Onu en son 2000 yılı şubat ayında Mersin’den Ankara’ya gidecektim gece 01 arabasına biletim var ve arabanın kalkmasına 20 dakika falan var gezerken o saatte Otoğar’da Durmuş’u gördüm.
 
Hısım bu saatte burada ne işin var dedim sabah Kazancı’ya gideceğim onun için buradayım Otoğara yeni geldim dedi. Seni eve göndereyim burada üşürsün dedimse de üşümem dayıoğlu dedi ve kendine yol parası ve yemesi için büfeden bir şeyler aldım sıkı,sıkı tembihledim sabah otobüse bin Kazancı’ya git Annen Baban merak ederler dedim tamam hısım tamam dedi ve o zaman köye gittiğini duymuştum.
 
Ben 2003 yılında kaybolduğunu duyduğumda üzülmüştüm neden derseniz onu yine bu Mersin gezilerinden birinde bunu dilendirmek için alıp götürdüklerini düşünmüştüm ve de büyük bir ihtimalle de öyle oldu.
 
Sanırım 2006 yılında Anamurlu birinin Durmuş'u Mardin de bir ara gördüğünü ama ne için orda olduğunu merak etmediğini kayıp olabileceğini de aklına getirmediğini anlattığını başka birinden duymuştum.
 
Bundan sonra biz gurbetçilere düşen görevse bulunduğumuz ilde gelip gittiğimiz yerlerde bunun takipçisi olmalıyız. Ben kendim her zaman bunu yapıyorum Otoğara yakın bir yerlere yolum düşse mutlaka gider bir dolaşırım bir umut olsa bile sizlerinde de bunu yapacağınıza inancım ve güvenim tamdır.
 
Gurbetteki gurbetçi hemşerilerimden Durmuş’un durumunu göz önünde bulundurarak bunu bir dilendirici çetesinin bir ilimizde mutlaka dilencilik yaptırıldığı kuvvetli bir ihtimal dır.
 
Bundan dolayıdır ki sizden isteğim ve ricam şudur.
Yolda sokakta her nerede olursa olsun tanımadığınız, bilmediğiniz hiçbir engelliye maddi yardım yapmayınız çünkü sokakta dilenen her engellinin bir Durmuş olduğunu düşünün.
 
Bir engelliyi dilendirerek para kazanan engelli insanlardan anca böyle kurtulabilir ve başka Durmuş’ların böyle kayıp olmasını engelleyebiliriz.
 
Hısımımız,akıllı delimiz Durmuş KARPUZ’un en kısa zamanda bulunması ve Annesinin,Ablasının,Tüm yakınları,sevenlerinin ve tüm Kazancı halkının sevinç yaşaması Dileklerim ve Ümitlerimle selamlar saygılar.
 
                                                                                             Kayıp Durmuş KARPUZ Kardeşi
                                                                                               Cep Tlf.: 0554 530 03 79
 
 
İbrahim Demirtaş 12.02.2011.Mersin

Bu haber 2059 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

NARDUGAN BAYRAMI (YENİDEN DOĞUŞ BAYRAMI) KUTLUI OLSUN..21 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi