Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KAZANCI ERMENEK YOL ÇALIŞMASI

İbrahimDemirtaş

19 Eylül 2011, 00:14

İbrahimDemirtaş

Bölgemizde yapılan baraj sonrası Ala köprüyü sulara gömülmeye bizleri de yol sorunu ile baş başa kalmaya mecbur ettiler.
Yol yapım çalışmaları her ne kadar geç olsa da çalışmalar  hızlı ve yoğun bir şekilde devam etmektedir. Halkın bu kışta yol sorunu ile karşı karşıya kalmaması ve çile çektirilmemesi için kış gelmeden bu yol çalışmalarının tamamlanması en büyük dileğimiz ve isteğimizdir.
 
Yetkililerin bu dilek ve isteklerimizi  duyup  yol çalışmalarını kış gelmeden bitirilmesi için gereğinin yapılmasını  halk adına istiyoruz.
 
    
 
Yol çalışması Arnava Zeyve arasında
Zeyve de
Zeyve ikiz çınar arasında
Çatal badem Kazancı arasındaki piladan burnu mevki arasında ayrı, ayrı ekipler ve iş makineleri ile çalışmalar devam etmektedir.
 
Bu yol çalışmasında görev alan emeği geçen tüm çalışma ekibine , emekçilerine selamlar gönderirken kazasız belasız çalışmalar diliyorum kolay gelsin.
 
                                                                              İbrahim Demirtaş­ / 17.o7.2010 / Mersin
 
***
 
17 temmuz 2010  tarihinde Kazancı Ermenek arasında yol yapım çalışmaları devam etmekteydi ve bu çalışmalar ile ilgili olarak yukarıdaki haberimizi yapıp  dileklerde ve isteklerde bulunmuştum.
 
Bu haberimizden yaklaşık 3 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen yol yapım çalışmaları nerdeyse yerin de saymakta  Arnava’ya gelene kadar yol asfaltlama işleri devam etmekte olmasına rağmen Arnava dan sonrasında nerdeyse çalışmalara ara verilmiş gibi bir görüntü var.
 
 
 
  
 
Belli aralıklarda iş makineleri görünse de  çalışma yok her ne kadar yol güzergahında arazi sahiplerinden dolayı yasal engeller çıksa da ve bundan dolayı çalışmalar gecikiyor söylemleri söylense ve duyulsa da bunları bir engel bir sebep olarak bölge halkı adına kabul etmiyoruz iş makineleri oraya gelinceye kadar bu engeller ve yasal işlemler kaldırılmalıydı diye düşünüyorum.
 
Öyle yada böyle daha önce söylediğimiz gibi oldu yol bitmedi ama kış kapıya dayandı bundan sonrada oralarda çalışmanın daha da zor olacağından bu kış o ak topraklı ak çamurlu yollarda kışın işimiz zor olacağı kesindir.
 
Bu çalışma ve bu gayretle bu yol çalışması başlangıç noktasından bitiş noktasına varılıp yol teslim edilinceye kadar yolun yarısı eski yol yarısı yeni yol olarak anılacağa benziyor.
 
Bir ihtimal daha var İnşallah yetkililer ve yol çalışması yapanlar bizleri bu düştüğümüz karamsarlıktan ve umutsuzluktan kurtarırlar bizleri yanıltılar ve bu yolumuzu en kısa zamanda bitirip teslim ederler ve halkın hizmetine sunup bölge halkını kış günü buralarda zor durumda bırakmazlar dileğimiz ve isteğimiz budur.Saygılar.
 
 
                                                            İbrahim Demirtaş­ / 08.10.2010 / Mersin

Bu haber 1554 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

ÇANAKKALE ZAFERİ VE “18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” ANISINA…17 Mart 2019

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi