Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

PKK BARINAKLARI....

Naci Sözen

02 Kasım 2011, 01:32

Naci Sözen

ŞİMDİ,  PKK   BARINAKLARINI   DAHA  İYİ  BİLİYORUZ…. !!!!!

 

 

Sayın İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin, NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'la yaptığı söyleşide, kırsal alanda ele geçirilen teröristlere ait malzemeleri ve yapının nasıl işlediğini anlattı. Bakanımızın elindeki resimler, muhtelif malzemeler ve cihazlarla desteklenen anlatımlarında, PKK’nın kışa girerken, yeni sığınaklar hazırladığını, sığınakların içini her türlü malzeme, gıda maddeleri ve cihazlarla donattıklarını, sistemli ve akıllı hareket ettiklerini söyledi. Bu anlatımlar sırasında, yeni ortaya çıkarılan bu barınaklardan (sığınak)  birinin resmini de ekranlarda gösterdi. Bu resim, haber ekinde internet medyasında da yayınlandığı için kopyalamak ve bu yazımıza eklemek imkanı bulduk.

 

Bu resme bakıldığında, PKK sığınağı olarak gösterilen yerin, engebeli, taş ve çalısı olmayan, görüş mesafesi olabildiğince uzak, muhtemelen otlakiye olarak kullanılan bir arazideki bir pınarın çevresinde yetişmiş  yeşil yapraklı çınar, söğüt veya kavak ağacından oluşan bir ortamı, bu ağaçların altına inşa edilmiş bir malzeme deposu veya köpek kulübesini görüyorduk. PKK, böyle bir ortama ve bu kadar küçük bir barakaya yerleşiyorsa işimiz kolay olmalı. Uzaklardan görürüz, vururuz ve işi halletmiş oluruz.

 

Bu konularda bilgi sahibi olmayan bir kişi olsak, bir çok insan gibi, biz de, “ vay be, ne barınak, hain örgüt neler yapmış, emniyet güçleri başarılı görev yapmış “ diye düşünürdük. Gerçekte, PKK barınakları, yüksek dağlarda, vadilerin dik yamaçlarında, ulaşılması zor, etraftan görünmeyen mağaralardan seçilir. Girişleri karşı dağ ve yamaçlardan görünse, giren ve çıkanlar gündüz – gece hemen izlenir. Geceleri en ufak ateş uzaklardan gözükür. Mağaralar içinde çuvallarla gıda, giyecek, ilaçlarlar, cihazlar, doküman, ekmek yapma aparatları, fırınlar bile vardır.  Kuzey Irak kırsalında ve uygun mağara olmayan yerlerde, yer altına, odalardan oluşan evler inşa edildiğini de çok izledik. Bu seferki barınakın  resimlerini ve açıklamaları izlediğimde  önce güldüm, sonrasında da  üzüldüm.

 

Bu satırlar yazdığım sırada, gazetede, Sayın Bakanımızın, Erciş’te, depreminde hayatlarını kaybedenler için okutulan mevlide katıldığı, burada yaptığı konuşmada, PKK tarafından canlı bomba olarak hazırlanan ve karakola yaklaşırken öldürülen, sonrasında fünye ile patlatılan zavallı hayvanı kastederek “ o katırın hesabını nasıl verecekler, onun suçu ne ? “ dediğini yazıyordu. Bölücü örgüt PKK’dan,  zalimce katlettiği, 7000 Güvenlik Görevlisi olmak üzere, toplam 40.000 kişinin hesabını sormaya çalışırken, bir katırın hesabını sormaktan bahsetmek acı bir gerçektir. Sayın Bakanımızın, PKK’dan, Ahmet TÜRK’e atılan iki tokat karşılığı şehit edilen  iki polisin, Sayın Başbakanımızın seçim mitingine katıldığı için katlettiği bir polisin, çeşitli şehirlerde topluca katlettiği polislerin ve polis okulu öğrencisinin hesabını öncelikle ve ivedilikle sormasını bekliyoruz.

 

Bu arada, Sözcü Gazetesi, Bakanımızın sözlerinin bir fotoroman olduğunu işaret ederek “ yangın ateşten çıkar, üç adet vatandaşımız gitti (Kumrular patlamasında hayatlarını kaybettiler, demek istiyor), olabilir olmayabilirde (sınır ötesi harekat için), saray gibi maşallah (çadır için demiş)” deyişlerini ilk sayfadan vermiş. Ayrıca, Bitlis, Güroymak ilçesindeki PKK mayınının patlamasında şehit olan Polis Memuru Bülent EMEN’in, şehit olmadan bir gün önce, Facebook sayfasında paylaştığı bir yazıda “Allah düşmanın bile şereflisini versin  diye yazmış olduğunu da hatırlayalım.

 

Milletimizin,  deprem felaketinin yaralarını sarmak için seferber olduğu sırada bile saldırılar oldu, şehit vermeye devam ettik. Deprem yardım araçlarının yağma edildiği, fırsatçıların iş başında olduğu haberleri, günümüzü karartırken, İstanbul, Silivri’de yaşayan, Diş Hekimi Cemil METİN’in, battaniye içinde, yanlışlıkla gönderilen 5000 TL parasını geri gönderen depremzedenin varlığı  insanlığın henüz ölmediği “ konusunda, bizi biraz olsun umutlandırdı.

 

Bu olumsuz gelişmeler sırasında dikkatlerden kaçmaması gereken önemli olaylar da vardı. BDP milletvekili Hasip KAPLAN, KKTC’ni kastederek “dandik bir cumhuriyet” dedi. Oyuncu Şahin IRMAK, bir salonda İstiklal Marşı söylenirken ayağa kalkmadı, Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edildiği günün akşamı, bir bakan oğlunun düğününe katılmak için Ankara’da olan iki ünlü ve ahlak timsali (!!!!!!), saygın, mert ve vatanını seven sanatçımız, lüks otel odasında 4 telekızla yaptıkları seks partisindeki olaylar nedeniyle nezarette kaldılar, çıkışta ve ekranlarda yine ahlak ve namus dersleri vermeye kalkıştılar. Polis ve savcılıkta verdikleri ifadeler basına yansıyınca, karşı açıklamalarının rol kesme olduğu anlaşıldı. Devletimizin pasaportuyla var olmuş, sonrasında, ABD desteğiyle Kuzey Irak Başkanı olunca da, Türk Devleti ve Milleti  için akıl almaz hakaretler etmiş olan Barzani ile terör konusunu konuşmak için Ankara’ya gelmesini beklediğimiz  bu günlerde yazımızı yine Sayın Bakanımızın, VAN’da söylediği  Allah Milletimizin yardımcısı olsun” sözüyle bitirelim…

 

Derleyen : Av. Naci SÖZEN,

 

 
 

Bu haber 1685 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

NARDUGAN BAYRAMI (YENİDEN DOĞUŞ BAYRAMI) KUTLUI OLSUN..21 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi