Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sağlık Çalışanlarının Ek Ödeme Mağduriyeti Giderilsin

Paramedik Ömer

26 Ağustos 2012, 02:22

Paramedik Ömer

Sağlık Müdürlükleri ek ödemeleri geciktirerek sağlık personelini mağdur etmektedir. Sağlık Çalışanları daha önce döner sermayelerini çalıştıktan sonra alıyordu ve biraz geçte olsa ek ödemelerinin tümünü alıyordu. Fakat yeni uygulamayla ek ödemelerin sabit kısmı maaşla ödeniyor,geriye kalan performans olarak adlandırılan kısım ise sonra ödeniyor. Bazı basın yayın organlarında 112 acil servis çalışanlarının riskli birim ödemelerinin yattığını bildiriyor. Bizim araştırmamıza göre şuanda Yurt genelinde 112acil servis çalışanlarının %70'nin riskli birim ödemesi yatmadı. Sağlık Bakanlığı muhakkak sağlık personelinin iyiliğini düşünerek bu uygulamayı işleme koydu.Ama bu uygulama sağlık personeline fayda sağlamadı tam aksine mağdur etti. Sağlık personelinin ek ödemesi maaşla aynı günde yatırılmıyor,performans kısmının ise tam olarak ne zaman yatacağıda belli değil. Bu durumda ödeme planını döner sermaye ödemesine göre yapan sağlık personelleride ödemesini yaparken sıkıntı çeker duruma geldi. Sağlık Bakanlığı ek ödemelerin zamanında yapılmasına dair müdürlüklere yazı göndermiş olmasına rağmen İl Sağlık Müdürlükleri diğer yazılar da olduğu gibi bu yazıda da dikkate almadı.Bakanlık döner sermayeleri 2'ye bölmek yerine yine eski düzende ödemeye devam etse fakat döner sermayeleri yansıtsa sağlık çalışanları için daha faydalı olacaktır. Sağlık Çalışanları da ek ödemelerini erken almak yerine emekliliğe yansıtılmasını istiyor. Sağlık Bakanlığı bu uygulamadan ya geri adım atmalı,yada bu uygulamaya bir düzenleme yaparak döner sermaye ödemelerinin emekliliğe yansımasını sağlamalıdır.

Bu haber 1055 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
On dokuz Mayıs günü, Samsun’a ilk kurtuluş adımının atıldığı ve Kurtuluş Savaşı’nın fitilinin ateşlendiği gündür23 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi