Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Uyusun büyüsün nenniii nen nen...-Turan AKDAĞ

Misafir Yazar

11 Ocak 2013, 20:56

Misafir Yazar

Eskiden bu çömlekdüzünün yollarına traktör bile çıkmazdı. çevre daha doğaldı. şimdilerde her goyağa yol açacağız diye asırlık iledin leri kesmişler benim köylüm bir tek yaş ağaçı yıllardır kezmez iken: şimdilerde iha...le ile aldım diyerek kafasına göre ağaç kesiyorlar traktölerle çekiyorlar artık kimse denetlemiyor. kasabalı kahvelerden çıkmıyor.

Herkes iki kuruş emekli maaşını alıp dönmenin arkasında neler dönüyor hiç bakmıyor.. uyuyun siz kazancılılar uyuyun goyaklara fidan ekiyoruz bahanesi ile ağaçları hep kesiyorlar..babalarınız dedeleriniz bilmiyormuydu? garlıkdaki çölmekçideki ağaçları kesmeyide, bir eşek yükü odun için akdağ'a çıkıyorlardı. rahmetli Ali dağşan amca bilmezmiydi, Besim in kardeşi bilmezmiydi, NİCE DAĞDA RUHUNU TESLİM EDEN abilerimiz neden buraları kesmedi de şimdi orman işletmesi ile birileri bu ağaçları kesiyorlar.
 
Yakında Kızılcıyakayı da kesmeden buna bir dur demenin zamanı gelmedimi? Herkes devletten nasıl bir maaş alırımın derdine düşmüş gidiyor. Uyanın millet!! Ormanlarımız yok oluyor desem de, hiç kimsenin umrun da değil.. bu durum.. çünkü Dönme'nin başından yukarda neler döndüğünü kimse bilmiyor. kulakdan kulağa. laflar. neler oluyor tütüce teyze bile bilirken kimse birlik olmuyoruz..
 
Yakında ''Yaser Arafat ''gibi öldüğünüz zaman gömülecek toprak bile bulamayacağız..rant kavgası, herşeyin paraya çevrilmesi bitmedikçe sadece otururuz ve bunları yazarız okuruz.. başka birşey yok. sorsak kasabanın en önemli sorunu şimdi herkesin vereceği cevap aynı belediye seçimleri derler. Belediye hükümetten değiliz diye hizmet yapmıyor. hükümet belediye bizden değil diye hizmet vermiyor. Ara yerde halkımız çareziz kalmış. ah benim küçük menfaatler peşinde koşan halkım.. kazancıda hiçbir zaman hükümeyle belediye aynı yoldan olmayacak o kesin...
 
O zaman kasabaya idaalist bir lider lazım, o liderin peşinden meclise kadar yürüyecek bir halk lazım..ben böyle yazınca birilerini önereceğimi sanıyorsunuz ama bende bilmiyorum. Kasabaya kim radikal hizmetler yapar.. ONCA SULAR AKIP GİDERKEN GÖKSUYA DOĞRU.. Türkiye'nin 3. büyük barajı penceremizin dibine yapılırken, iki garık domatesi biberi patlıcanı 25 günde sulamaya devam edeceğiz 1-2 asır galiba.. neden bu Barajdan Dinama'larla SU TOZLU ya, ASAR'a Körkuyuya, TORAS'A SU POMPALANMASIN neden büyük düşünen bir kardeşim siyaset yapmıyor..
 
300-500 veya 5000 tonluk beyon havuzla kimi kandırıyorlar. büyük yatırıma ihtiyaç var. Bu coğrafyada.. ''kan eksen can biten( filizlenen)'' bu topraklar neden 5 km aşağıdaki suya hasret. neden ekilmeyen arazilere devlet tohum çileyip geçecek, ve neden bu memleketin çocukları askeri ücrete bile çevre illerde iş bulamazken,,, neden kimse yatırım yapmıyor Kazancıya. sağcı, solcu, dinci,kominist , faşist ne zaman bitecek bu kasabanın siyaset yüzünde yediği darbeler...
 
Başyayla ilçe olamayacak kadar DAĞINIK İKEN ilçe oluşu bu kasabalının yanlış siyasetin den değil mi? abilerim. amcalarım.. ben siyasetten anlamam ama kimsede kusura bakmasın her kişi,bu Kasabada suçlu..BİRŞEYLER YAPMALIYIZ... AMA NE? herkez kendini değil biraz bölgeyi düşünsün. lütfen önümüzdeki seçimlerde devletin kapısını aşındıracak bir aday bekliyorum. gerekirse meclis kapılarında uyuyacak biri aday olsun.. önüne gelen aday olmasın hizmetden anlayan toplumu kasabayı ayağa kaldıracak biri aday olmaz sa kimse oy kullanmasın.. nedir bu kepazelik ya.. kise adaylığını açıklamadan ben vatandaş olarak adaydan ne istediğimi söylüyorum... hizmet için aday olun makam için değil.. va bu gök suyu Dineğ'e Gızılalan'a çıkaracak aday istiyorum..
 
 YETER ARTIK BU KASABALININ MADEN OCAKLARINDA ÖLÜNÜ..YETER ARTIK gurbetten gelen ölüm haberleri,çivi gibi gençlerimizin cenazeleri bile gelmez oldu bu kasabaya... neden bu kasabanın gençleri hep metropollerde eziliyor? kim suçlu ? devlet mi? millet mi? yoksa basiretsiz liderler. basiretsiz halk mı?? hizmet edebilme kabiliyetin yoksa önder olma; halkın için aşındırmayacağın kapı kalmayıncaya kadar o kapılarda yatmayacaksan seçilme... kimseyi suçlamıyorum ama hiçbirimizde suçsuz değiliz...

TURHAN AKDAĞ
05/01/2013

Bu haber 1061 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi