Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Seçim-Ömer YILMAZ

Misafir Yazar

26 Mayıs 2010, 15:10

Misafir Yazar

Kazancı’nın hayatıma girdiğinde takvimler, 1987 yılının Eylül ayını gösteriyordu. Öğretmen olarak göreve başladığım ilk yer oldu önce. Sonra pek çok ilkleri yaşadığım yer. Belki de Kazancı’yı hayatımda kalıcı hale getiren en önemli neden ve hatta beni bir anlamda Kazancılı yapan şey ise oradan evlenmem oldu.

Az değil, tam 8 yıl görev yaptım. Aslına bakarsanız bu 8 yıllık süreçte pek çok ilkin gerçekleşmesinde, yaşanmasında katkı sunanlardan birisi oldum. Kazancılı beni tanıdı, ben Kazancılıyı tanıdım. İnanıyorum ki bu arada karşılıklı bir sevgi de oluştu aramızda.

İnternette dolaşırken ulaştığım bu site aracılığıyla sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum şu an. Umuyorum ki bu site, Kazancı için, Kazancılı için pek çok güzelliğin doğmasına, yaşamasına vesile olur. İşte bu düşünceden hareketle belirli tarihlerde ben de yazılarımla, duygu ve düşüncelerimle sizlerle olacağım.

Sevgili Kazancılılar,

Önümüzde demokrasinin olmazsa olmazlarından birisi olan seçim var. Yazımı belki de güncelle de çağrışımı nedeniyle “Seçim” başlığıyla yazıyorum. Ancak siz de tahmin edersiniz ki benim kastettiğim şey 22 Temmuz seçimi değil. Ben farklı bir seçimi gündeme taşımak istiyorum. O da şu:

Kazancı’nın gelişmesi, güzelleşmesi, tanıtılması, tanınması, layık olduğu çizgiye ulaştırılması için Kazancılı, üzerine düşenleri yapmak sorumluluğuyla karşı karşıyadır. Kazancı’dan olmak ile Kazancılı olmak arasında fark vardır. Benim dikkatlerinizi çekmek istediğim fark da işte budur.

Kazancı’dan olanlar için Kazancı, nüfusunun Kazancı’ya kayıtlı olmasından başka ya da Kazancı’da yaşıyor olmaktan başka bir şey ifade etmez, edemez. Oysa Kazancılı olanlar için Kazancı, bunlardan daha ötede bir anlam taşır. Onlar Kazancı’ya bağlıdırlar, Kazancı’yı severler, memleket yerine koyarlar ve dolayısıyla da Kazancı’nın gelişmesini, güzelleşmesini başta onlar isterler. Bir şeyler yapmak isterler, bir şeyler yapmak için harekete geçmeyi arzularlar, keşke ben de bir şeyler yapabilsem özlemiyle yanıp kavrulurlar. Çünkü onlar kazancılıdırlar. Hani yine güncel bir söz var ya, onlar sözde değil özde Kazancılıdırlar. Kazancı’dan olmak ile Kazancılı olmak arasında bir seçim yapmaya çağırıyorum sizleri.

Eğer gerçekten Kazancı için ben de bir şeyler yapabilirim, ben de bir şeyler yapmak istiyorum, bu hizmet yarışında ben de varım, ben de evet ben de Kazancılıyım diyorsanız sizi bu kervana katılmaya çağırıyorum.

Haydin Kazancı için el ele verelim, kafa kafaya verelim, gönül gönüle verelim ve bu kervanı güzel hedeflere, doğru hedeflere, daha ileri hedeflere doğru beraberce yürütelim. Zaten benim buraya yazı yazmamın nedeni de işte bu. Peki, olur mu? Olur. Olmaması için bir neden yok.

Bu düşüncelerle hepinize merhaba diyorum.

Ömer YILMAZ- 29.06.2007-Ankara

Bu haber 1154 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi