Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Çatalbadem Köyüne Farklı Bir Bakış- Selma Tarım

Misafir Yazar

26 Mayıs 2010, 17:14

Misafir Yazar

Bu sayfaya yazı yazmayı hiç düşünmemiştim bu fikri sevgili hayat arkadaşım verdi bana gurur duydum çok hoşuma gitti doğrusu* evet arkadaşlar ben çatalbadem köyüyle bundan tam onüç sene önce tanıştım sizlere nasıl hayatımın hiç vazgeçilmez bir parçası olduğunu anlatayım

Umarım canınızı sıkmam elimden geleni yüreğimin katkısıyla gözümün gördüğü penceresiyle samimi dürüst gerçeği olduğu gibi göstermek. Sözlerime yolculukla başlayım çatalbadem köyüne ilk yolculuğumu bugünkü gibi hatırlıyorum çok uzun geldi hiç göremeyecekmişim gibi geldi ama sonunda gördüm ulaştım çok şükür karşıma roma imparatorluğunun kalıntılardan kalan kayalarla dört tarafı çevrili sanki o köyün güzelliğini koruyucu perdesi halini almış gibi kayalar vardı.
 

Küçük şirin evlerinin üstünde bulunan ısı tekler düşünsenize her evin gece lambasını anımsatıyor. Saman yolunu geceleri hiç bu kadar yakın göremezsiniz hiçbir yerde. Köyde saman yolu köyün gece lambası ve cırcırböcekleri konser veren harika müzisyenler gibi. çatalbadem köyü misafir perver dürüst çalışkan birbirlerini son derece büyük bir titizlikle takip eden yardım sever kadınlarına çok çoçuk doğurtmayı seven. Hayvanları canı gibi koruyan çocuklarını memur etmek için elinden geleni yapan gayret gösteren. Genç kızları saygılı güzel içten davranışlı sohbetli yaşlı teyzelerin ağzından bal damlayan sözleri öylesine insanın içini okşuyor genç yeni evliler ise mutluluk gözlerinden okunuyor etraflarına mutluluk sevinç saçıyorlar çocuklar ise yaşamlarının parçası.

Lezzetli yemekleri batırıksız yaşam düşünülemez keşkek bayram geçiremezler tatlısız böreksiz misafir ağırlayamazlar koyun sütü keçi etinin saç kavurması yanında acı cin biberi kovandan çıkan sıcak bal gibisi var mı? Toroslardan gelen o şifalı tatlı suyu lezzetli çayı peyniri buz gibi ayranı yufkasına rakip tanırmıyım sorarım sizlere..

Bağlardaki sebze bolluğu ağaçların meyve güzelliği havası taşı toprağı sanki çatal badem köyü cennetin bahçesi insanları da huriler var mı be daha bu sözler üstüne yazmak çizmek be kardeşim bütün bu güzelliklerle dolu yerleri az daha görememekte varmış ama Allahtan ömrüm yetti. çatal bademde kayadan düştüm ölmedim ezik çürük morluk şişlik birazcıkta unutkanlıkla atlattım ama yavaş yavaş iyileşiyorum daha da iyi olacağım düşerken bana yardım eden iyi niyetli insanlara bütün herkesin huzurunda sonsuz teşekkürlerimi borç biliyorum bu tatilimde en unutulmaz anıları duyguları heyecanı mutluluğu acıyı tattım. Teşekkürler bir dahaki yazıda görüşmek üzere.

Selma TARIM -10 Haziran 2008 -İstanbul

Bu haber 1365 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi