Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Toplumsal Barış Ve Seçim

İbrahimDemirtaş

26 Mayıs 2010, 17:22

İbrahimDemirtaş

29 Mart seçimlerine belediye başkanlığı için adaylığını koyan adaylarımızı kutlar çalışmalarında başarılar ve 29 Martta kendilerine bol şanslar diliyorum. 29 Mart seçimlerine toplumsal barış içinde gidelim.29 Martta belediye başkanı seçerken toplumsal barışı koruyalım.

Seçim dönemlerinde siyasi kavgalar mutlaka olacaktır. Bu kavgadan öte bir hizmet yarışıdır. Bu kavgalar geçici olmalıdır. Seçim döneminde herkesin siyasi görüşü ayrı ayrı olsa da seçim bittiği gün kavga bitmelidir. Bu siyasi kavgalar ve yarışlar zaten demokrasinin gereği ve güzelliğidir.

Seçimden sonra beğendiğiniz, beğenmediğiniz ve desteklemediğiniz siyasi Görüşünü sevseniz de sevmeseniz de seçilen başkan bir daha ki seçime kadar Artık herkesin başkanıdır. Böyle olmalıdır. Doğrusu da budur.

Biz Kazancılılar olarak bayramları en iyi kutlayan ve yaşayanlar olarak düğünleri En iyi dayanışma içerisinde yapan her düğünde aynı katılımı ve coşkuyu yaşayan İyi günde kötü günde toplumsal olarak beraber hareket edebilen bir geleneğimiz Var, bu geleneğimizi zamanla seçim dönemlerinde siyasi olaylardan dolayı Kaybetmeyelim, yitirmeyelim sahiplenelim.

Burada adaylarımıza ve seçmen halkımıza aynı ve ortak görev düşmektedir. Herkes bu söylemlerden uzak durmalı kimse benden olsun, benim olsun, Hep olsun, hepsi olsun bendencilik, bizdencilik, senin adamın, benim adamım, Ondan mısın? Benden misin? Ondan olma benden ol, onlar, bunlar sizin kahve, Bizim kahve, senin bakkal, benim bakkal, sizin araba, bizim araba gibi söylemleri Kullanmasın. Halk ayrışmaya, kutuplaşmaya gitmesin! Bunlardan en çok zararı Halk olarak kendimiz ve en çokta esnafımız zarar görmektedir. İnsanların birbirine saygısı, sevgisi, hoşgörüsü azalır hısım akraba ilişkileri bozulur. Dostluk arkadaşlık kırılır yıkılır.

Çocukken arkadaşlar ile kavga yaptığımız zaman ayırırlar herkes kendi evine giderken Öfke dinmez ‘’Sen bizim evin önünden geçersin ‘’ derdik. Ne yazık ki buna benzer söylemler günümüzde siyasi ortamlarda kullanılmaktadır. Seçmen inandığı güvendiği siyaseten bile aynı olduğu adayı destekler ve kazandırır.

Ne yazık ki kısa zamanda destek verdiği başkanın yanından uzaklaşır. Birileri ne oldu? Diye sorunca ‘’başkan işimi halletmedi bir işimi yapmadı ayarlamadı bir iş makinesi istedik Vermedi, seçimlerde görüşeceğiz kendine oy vermekle hata yapmışım’’ diye söylenir. Böyle seçmen şunları bilmelidir. Başkan doğru yapmıştır oy vermek almak başka hizmet Vermek başkadır. Başkanlar ne olursa olsun hizmetlerini kişilere değil yandaşlara değil Toplumlara ve halka yapmalıdır. Seçim de istediği kadar oy vermesin toplum barışını Ve adaletini,  hizmet eşitliğini korumalıdır herkes buna saygı duymalıdır.

Onun içindir ki başkan adaylarımız seçim çalışmalarında kazandığında seçmenin değil Kazancı ve kazancı halkının başkanı olacağını yüksek sesle söyleyip kazandığı Zaman bunu eyleme dönüştürmelidir. 

Adaylarımız kazancı belediye gelir giderlerini göz önünde tutarak ve hesabını kitabını İyi ve net yaparak kazandığı zaman kazancı halkına hakkı olan ve kazancı halkına yakışan hizmetleri yapacağını net ve kararlı bir şekilde söylemeli kazandığı zaman söylemlerini eyleme dönüştürmelidir.

Adaylarımız seçmene seçildiği zaman kişilerin yandaşların bireylerin başkanı değil belediye imkânları çerçevesinde halkın başkanı olacağını açık yürekli ve inançlı, kararlı bir şekilde Söylemelidir. Adaylarımız seçmenine öncelikli hedefinin toplumsal barış ve uzlaşı olduğunu söylemelidir. Yoksa halk için hizmet yaparsın yol yaparsın yolda karşılaştığım halkın seninle halk kendiyle selamlaşmazsa bir anlamı olmaz.

Adaylarımız seçmenine kazandığı zaman halkın sorunlarını dinleyeceğini önerilerini değerlendireceğini eleştiriye açık olacağını net bir şekilde söylemelidir. Seçmenin siyasi görüşü ne olursa olsun başkan seçerken kazancıya hizmet edecek bir adayı kendine seçip güvenip inanıp doğru karar vermelidir. Seçmen adayların söylemlerini eyleme dönüştürüp dönüştüremeyeceğini net bir şekilde görmeli ve güvenerek oy vermelidir. Seçmen şahsi işleri menfaatleri için başkan seçmemelidir. Topluma hizmet edecek toplum barış ve adaletini sağlayacak güven verecek bir adayı başkan seçmelidir. Seçmenler sandığa giderken hepsinin kazanmayacağını ama halkın kazanacağı bir seçim olacağını bilinci ve hoşgörüsü içinde oy kullandığı zaman toplumsal barışı korumuş olacaktır.

Ben adaylarımıza bol şanslar dilerken kazancı halkına herkesin bir birine saygı birlik beraberlik sevgi saygı hoşgörü ve barış adına sandığa gitmesini diler sandıktan kazancıya hizmet için kendini adamış söylemine inandığınız söylemlerini eyleme dönüştüreceğine güvendiğiniz güven veren Kazancı ve Kazancılılar’a yakışır çağdaş ve hayırlı bir başkan seçmenizi dilerim.

Yazan /Derleyen :İbrahim DEMİRTAŞ -MERSİN -18.02.2009

Bu haber 1264 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

ÇANAKKALE ZAFERİ VE “18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” ANISINA…17 Mart 2019

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi