Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sesiniz Gür Çıksın- Hulisi Soydal

Misafir Yazar

26 Mayıs 2010, 17:44

Misafir Yazar

Sevgili hemşerilerim yazılarım ve de şiirlerim yöremiz insanını gündemde tutmak olup, yöremizi dünyaya tanıtmak amacı gütmek içindir tüm çabam ve gayretim her insanımızı severim. Fakat emek verenlerin ayrıdır yeri derim ? Sizlerden de sesinizin gür olmasını isterim. 

Sitenizde yayınlanan şiir radyonuz çok güzel fakat nedense güncellemede galiba bir eksiklik var ya da ben radyoyu tam kullanamıyorum,   yada sizlerden beklentim çok hiç değilse ara sıra bir fıkra ile bir espriyle yada bir yöresel haberle sesiniz duyulmalı.  Bizzat sizler diğer hemşeri sitelere ne yapılmalı sorusunu sorup bu iş genişletilmeli hatta hemşerilerimizden sunuculuk yapan  fıkra anlatan  hikâye masal anlatanlardan kayıt alıp konuşturulmalı,

Bizim yöremizde pek fazla mikrofonla çalışan arkadaşımız galiba yok gibi ve büyük bir kayıp, dürüst olmak yetmiyor usulüne uygun sesimiz olmalı, konusu radyoya zarar vermeyen birçok dalda çalışma yapılabilir beni soracak olursan gayret ve çabadan korkmam ne var ki yeterli bilgi ve donanıma sahip değilim ama cesaret im ve insanlarımız cesur atak olmasını isterim sizin şimdi bulunduğunuz nahiye inşallah yarın benim ilçem olacak.

İki binli yıllarda basılan bir rehbere  kazançlı ilçesi diye kimseye sormadan bir isim bile vermiştim ben el hâsıl ne dediğimi tam anlatamasam da sizin bildiğinizi ve beni anladığınızı sanıyorum hizmetiniz ve gayretiniz sizden sonra yaşayacağını ümit eder sevgiler sunarım. İlim bilim sevgi paylaştıkça çoğalır, Dostluklar kaynaşmakla çoğalır, Dertler ve üzüntüler sevgiyle azalır 

Sen sor ki  ben söyleyeyim

Hep bir olup gönül eğleyelim

Varsa derdimiz koyalım sıraya

İllaki sıklıkla gelelim bir araya

 

Bu daveti ilanen duyuralım herkese

Günah onun olsun duyup ta gelmezse

Zararı yok bilmeyenden sızlanmam

Bilip te gelmeyenden çok da hoşlanmam

 

Olmasın  içimizde pek fazla vurdumduymaz

Belki ederler ara sıra cilve naz

Nasipse ordayım önümüzdeki yaz

İşte o zaman dertleşiriz biraz

 
Hulusi SOYDAL- Antalya – 27.06.2009

Bu haber 1391 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi