Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Karaman Milletvekili Adayı Kasabamızdan

Hasan Köksoy

27 Mayıs 2010, 14:23

Hasan Köksoy

Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listelerini teslim süresi dün akşam sona erdi. 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılacak olan 23. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Genel Seçimleri’nde Karaman’daki siyasi partilerin milletvekili adayları belirlendi. TBMM Milletvekili Genel Seçimleri’nde Karaman’daki siyasi partilerin milletvekili adayları şu isimlerden oluştu;

 

AKP  1- Lütfi Elvan,2- Mevlüt Akgün,3- Mustafa Bayır

ANAP (Anavatan Partisi);1-Şahin Gökbulut,2-İbrahim Çelik,3-Bülent Aktaş

BTP (Bağımsız Türkiye Partisi);1. Ali Konukseven,2. Ömer Ali Çimen,3. Ali Tay

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi);1. Yüksel Atik,2. Neriman Köse,3. Ahmet İleri
DP (Demokrat Parti);1-Ömer Karakışla,2-Senan Tuna

EMEP (Emeğin Partisi);1. Ertan Kulaksız,2. İbrahim Kale,3. Hıdır Kılavuz

GP (Genç Parti);1. Ramazan Özcan,2. Kemalettin Pınar,3. Ümmühan Ertan

HYP ;1. Sezgin Bingül,2. Behlül Subaş,3. İlknur Kahvecioğlu

İP (İşçi Partisi);1-Bayram Ünlüer,2-Mümin Erdeğer,3-Bülent Öztürk

MHP ;1-Hasan Çalış,2-Cemalettin Taşkıran,3-Ahmet Koçak

SP (Saadet Partisi);1- Şaban Şahin,2- Rıfat Karaulu,3- Abidin Yılmazer

Bağımsız;1- Mehmet Hakan Bilgin,2- Hüseyin Koca

 

Üç milletvekili çıkaracak olan ilimiz Karaman’da seçime girecek adayları belirlendi. Şu an Milletvekili olan CHP’den Fikret ÜNLÜ ve AKP’den Yüksel ÇAVUŞOGLU partilerinden yeniden aday gösterilmediler. Ermenek ve bölge yerleşim birimlerine ve insanlarına büyük hizmetleri bulunan Hemşerimiz Fikret ÜNLÜ’ nün listede yer almayışı Taşeli Bölge insanlarını çok üzdü. Diğer partilerden aday olan ilçemiz ve beldemiz hemşerilerinden veya görev yapmış adaylarımız ise şunlar;


CHP Karaman Milletvekili adayı 2.sıradan milletvekili adayı gösterilen Neriman KÖSE Karaman Yeşildere ilçesi Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Neriman KÖSE ve Eşi Abdullah KÖSE 1990–1993 yıllarında Kazancı Lisesinde matematik öğretmeni olarak görev yaptılar. Öğretmenimize
başarılar dileriz. Yine CHP’den 3.sıradan aday gösterilen hemşerilerimiz Ahmet İLERİ’yede başarılar dileriz.

 

AKP Karaman’dan 1.sıra milletvekili adayı olan Lütfi ELVAN Ermenek doğumlu ve Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütüyordu, hemşerimize başarılar dileriz.

 

DP’den 2.sıradan milletvekili adayı gösterilen Necati AKPINAR daha sonar kendi isteği ile istifa etmiştir, kararına saygı duyuyor mesleki başarılarının devamını dileriz…

 

MHP’den aday adayı olan ilçemiz Kazancıdan ilk defa Karaman milletvekili adayı Emekli Albay ve Avukat Naci Sözen MHP genel merkezi yoklaması sonunda Karaman'dan 3 kişilik aday listesine giremedi, Karaman’da bu konuda yapılan anket ve internet yoklaması sonunda 2. sırada yer alan Naci Sözen bu sonuçlar Ankara ya bildirildikten sonra genel merkezin Karamanlı olmayan Hasan ÇALIŞ’ı ilk sıraya koyunca 3.sıraya düşmüştür.

 

Daha sonra Genel Merkez tarafından 3 sıraya konan hemşerimiz Ahmet KOÇAK olunca, Naci SÖZEN 4.sırada düşmüş ve liste dışı kalmıştır. Hemşerimiz Ahmet KOÇAK’A başarılar dileriz.

Ayrıca; Kazancı Ortaokulunda yıllarca görev yapmış olan Osman TOSUN hocamız Aydın ilinden MHP 4.sıradan Milletvekili adayı. Kendisine de kazancılılar olarak başarılar dileriz.

 

Kazancıdan Karaman milletvekili aday adayımız Naci Sözen adaylığı ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde şunları belirtti; Bu sonuç karşısında kendisini aradığımızda, sonucu ve Milletin kararını saygı ile karşıladığını, Millete ve Devlete hizmet için Milletvekilliğinin şart olmadığını 40 yıldır devam ettiği hizmetlere hayatının sonuna kadar devam etme azminde olduğunu söylemiştir. Yayınlanmış olan ve Genel merkeze de verilen Özgeçmişin de her şeyin özetlendiğini, aday olusunun nedenlerinin ve devamında ne yapacağını açıkladığını söylemiştir.

 

Milletvekili aday adayları ile ve il yönetimiyle birlikte gecen haftalarda Karaman’dan başlayıp Sarıveliler, Goktepe, uzunlu, Karapınar, Elmayurdu, Basyayla, Guneyyurt ve Ermenek merkezlerini kapsayan bir geziye katılan aday adayımız Naci Sözen gittiği yerlerde yaptığı konuşmalar ve geçmişte hizmetleri ile halk tarafından ilgi ve takdirle karşılanmıştır. Ulusal ve yöresel sorunlarla ilgili olarak yaptığı araştırmalarla, yayınladığı yazıları gazete ve internetten, maillerden takip etmekte olan çok sayıda kişi kendisini tanıyınca samimiyetle ve içten temennilerle karşılayıp uğurlamışlardır. Ermenek çevresinde insanlar "Karaman milletvekilinin karamanlı olmasını istiyoruz" diye haykırmalarına ve genel merkezlere 600 faks çekilmesine rağmen yine karamanlı olmayan adayı 1. sıraya koymak ne derece isabetlidir bilemiyorum ama partiler Ermenek ve çevresi ilçe ve kasaba-köyleri hafife aldılar gibi gözüküyor.

22 Temmuz'da yapacağımız seçimlerin öncelikle ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimlerde oy verecek vatandaşlarımız hangi partiye, ne şekilde oy verecekler, onu bilemeyiz. Bildiğimiz bir şey var ki; seçilecek milletvekillerinin daha sonra kuracağı hükümetin ülkemize başarı getirmesini temenni ediyorum.

 

Hasan Köksoy- 2007

Bu haber 2568 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

ÇANAKKALE ZAFERİ VE “18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” ANISINA…17 Mart 2019

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi