Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Kasabamızda Tarım ve Çiftçilerin en önemli sorunları nedir?

Tüm Anketler

VALİ'DEN LASTİK AYAKKABI AÇIKLAMASI

İbrahimDemirtaş

23 Kasım 2014, 23:46

İbrahimDemirtaş

 
Vali'den Lastik Ayakkabı Açıklaması:
 
Karaman Valiliği basında çıkan ve bir anda ülkenin gündemine gelen oğlunun cenazesine yırtık ayakkabılarla katılan Recep Gökçe'ye gönderilen yeni ayakkabılarla ilgili açıklama yaptı.
 
Karaman Valiliğinden yapılan açıklama da ''İlimiz Ermenek İlçesinde meydana gelen maden kazasıyla ilgili olarak cansız bedenlerine ulaşılan işçilerden Tezcan Gökçe’nin babası Recep Gökçe’ye Valilikten yeni lastik ayakkabı gönderilmesine ilişkin medyada çıkan haberler eksik bilgiler içermektedir.
 
Konuyla ilgili olarak Karaman Valisi Murat Koca son derece iyi bir niyetle Ermenek Kaymakamı Eyyüp Güngör’e, Recep Gökçe’ye kışlık ayakkabı alınması talimatını vermiştir. Kaymakamın İlçe Müftüsü Mehmet Seven’e konuyu iletmesi üzerine,  Kazancı Bucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin ayakkabı alınması için görevlendirilmiştir.
 
Kazancı Merkez Mahallesi muhtarı olan ve aynı zamanda ayakkabı satıcısı olan Nurettin Albayrak’tan kışlık deri ayakkabı alınmıştır. Bunun yanında Bucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin, o bölgede yaygın olarak lastik ayakkabı kullanıldığından dolayı kendisi de bir lastik ayakkabı alarak Recep Gökçe’ye hediye etmiş, vatandaşımız Recep Gökçe de alınan bu ayakkabıları kabul ederek, yöre şartları nedeniyle lastik ayakkabıyı giymeyi tercih etmiştir.
 
Valiliğimizin lastik ayakkabı alınması konusunda kesinlikle bir talimatı olmamış, alınan lastik ayakkabı tamamen İmam Hatip’in kendi tasarrufu ile gerçekleşmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur'' denildi.
 
Kaynak: Karaman gündem
 
***
 
Sayın Valim: Lastik ayakkabı alınması konusunda kesinlikle bir talimatı olmamış ve kışlık ayakkabı alınması talimatını vermiştir açıklamasına ve size inancımız ve güvenimiz tamdır.
 
Yalnız!
 
''Konuyla ilgili olarak Karaman Valisi Murat Koca son derece iyi bir niyetle Ermenek Kaymakamı Eyyüp Güngör’e, Recep Gökçe’ye kışlık ayakkabı alınması talimatını vermiştir. Kaymakamın İlçe Müftüsü Mehmet Seven’e konuyu iletmesi üzerine,  Kazancı Bucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin ayakkabı alınması için görevlendirilmiştir''
 
Burada sizi zor durumda bırakan ve gün boyu açıklama ile gerekirse istifa ederim diye açıklama yapmanızı gerektiren şudur.
 
Recep amca Kazancı Kasabası gökçeler mahallesinde ikamet eden elleri öpülesi bir amcamızdır.
 
Azim Pişkin Kazancı Kasabası Bucak mahallesinde özellikle benim çok saygı duyduğum bir Din adamı hocamızdır.
 
Bu iki köyün biri Kazancının girişinde biri çıkışındadır arada iki köy var.
 
Gökçeler mahallemizde Muhtar ve Cami imamı varken!
 
Kazancı Kasabası Merkez Muhtarı varken!
 
Kazancı Belediye Başkanı varken!
 
Kazancı Karakol Komutanlığı varken!
 
Kaymakamlığın sosyal yardımlaşma ve dayanışma müdürlüğü varken!
 
''Kaymakamın İlçe Müftüsü Mehmet Seven’e konuyu iletmesi üzerine,  Kazancı Bucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin ayakkabı alınması için görevlendirilmiştir''
 
Devletin ve siz Valinin adına Köy Camisindeki Din adamının görevi olmadığı halde lastik veya değil fark etmez ayakkabı alması ve para harcaması doğrumudur?
 
Bir Köy Camisinde görevli Din adamı varken Din adamının görevi Köy muhtarına verilebilir mi?
 
Bir Köyde Muhtar varken muhtarın görevi de Din adamına verilmemeli…
 
Verilirse ne olur?
 
Alınan lastik ayakkabı tamamen İmam Hatip’in kendi tasarrufu ile gerçekleşmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur''  diye basın açıklamasım olur...
 
Herkesin en iyi yaptığı iş kendi yaptığı işidir.
 
Burada niyet kötü değil görev, görevi olan Köy Muhtarına değil görevi olmayan hem de başka bir Köy Camisinde görevli Din adamına verilmiştir.
 
Sayın Valim: Bu üzücü olay sizi üzdüğü kadar beni de derinden üzmüştür.
 
Saygılar…
 
İbrahim Demirtaş  21.11.2014 / Mersin

Bu haber 6014 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
KAZANCI (TAŞELİ) YÖRESİNDE TARİHİ İZLER07 Temmuz 2020

© 1999 - 2020 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi