Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

GARAYERİN KÖR DİBİNE

Kazancı Haber

04 Ocak 2015, 00:42

Kazancı Haber

İZİRAP EDENLERE IZDIRAP ÇEKTİRENLER

İrecep emmim iki laf dedi: “ İzirabımdan deyemedim. Elağaşı”. Bu sözler karşısında bütün memleket gamıttı galdı. Gıliğini yitirmiş alagabış gibi şaştı kaldı herkes. Gara lastiği bilmiyordunuz da onu da İrecep emmimden öğrendiniz. Şimdiye kadar nöğürüdünüz siz ayanam ! Bozdağda kuyruk mu sallardınız, yoksa tangıdı beleginde goşmar mı govalardınız! Eşkiyayayla sağda solda kürdüğüşürken elalem ne der deyi heç düşünmediniz. Yüzünüz gırcaşmadı bile. O zaman zehniğizde ne gariban vardı, ne de başka bir şey. Garayerin kördibine getmesi gereken insanlarla fingirdeşmektir sizin işiniz. Hem mahalleyi yakıyorsunuz, hemde mahalle cayır cayır yanarken düğün yapıp teftere gelini gibi heç ortadan çıkmıyorsunuz..Eleğaşı heç utanmadınız. Garayerin kör dibine kadar yolunuz var.

GURSAĞIMIZDAN HARAM LOKMA GEÇMEZ

Deyeceğimiz çoktur bizim. Yeyeceğimiz olmasa bile haram dıkım geçmez ümüğümüzden. Gursağımız çok şey istemez bizim. Guru keş, guru soğan, yanında eğrim olsun yeter bize. Böyüklerimizden böyle öğrendik biz. Böyanam rahmetli hep anlatırdı. “”Oğlum gıtlık oldu kırklı yıllarda. Karınca çaydan karşıdan karşıya geçti o yıllarda. Darı kekiçini guruttuk. Öğüttük un yaptık onu yedik. Dikenleri biçtik guruttuk saman ettik mallara yedirdik”” derdi. Allah rahmet eylesin. Yavan öğünlerimiz çok olmuştur bizim amma haram öğünlerimiz asla olmamıştır. Ermenek halkı sürekli kuytuda kalmıştır.Hep ayağuçtadır. Devamlı sömürülmüştür. Memlekette bir sürü ganere var. Bu ganereler Ermenek halkını her seferinde dalamıştır. Ermeneklinin iki yakası bir araya gelmemiştir hiç. Gahbe gavırın enikleri dat vermez bize. Aza kanaat eden halkımız devletine yelli zıgarmaz. Senelerdir kaşıkla verdiklerini çömçe ile geri aldılar. Üvey evlat muamelesine maruz kaldık. Gurada duruyoruz artık. Gürpedek gattan aşağı gedeceğiz. Her şeyin bir gareri var. Müzmühal olmak üzereyiz. Timin umudumuz kalmadı artık. Kimseye güvenceme kalmadı. Hökümete güvencemiz kalmadı. Yoydular bizi. Bitirdiler. Allah böyük. Engücü bu devran dönecektir. Elkit gibi dursakta bu aralar, gavsaramız daralsa da, cinimiz civildeşse de Zamanı gelince tarpadak ayağa kalkacağız. O zaman karşımızda herkes faldır faldır edecek.

GIRAN GİRSİN

Memleketim usul usul uçuruma giderken, gursaklarında haram lokmayla lüks arabalarla eşgirenler gara yerin kör dibine getsin. Vatanı satanlar geberokuna uğrasın.Madencilerin hakkını vermeyenlere hışım ensin. Din üzerinden halkı sömürenlerin “sırtı yer beklesin, gözü pardı beklesin. Haine merhamet edenler çelengi dibinde gunnasın. Sürüm sürüm sürünsünler. Yatacak yer bulamasınlar emi!

Sizlere Kemancı Ali’nin bir dörtlüğü ile veda ediyorum

 Ermenek dedikleri bir kaya dibi

Uçurumda kalmış bir adam gibi

Çalıştır Fehmi ağa şu külüstür cibi

Sokaklarında gezelim de yola benzesin..

İLHAMİ ETCİ -24-11-2014- Ermenek

Bu haber 884 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

NARDUGAN BAYRAMI (YENİDEN DOĞUŞ BAYRAMI) KUTLUI OLSUN..21 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi