Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Şimden girü hiç kimse Organik üründen gayri ürün kullanmaya...

Hasan Köksoy

17 Mayıs 2015, 19:40

Hasan Köksoy

Toplantıyı gerçekleştiren Hasan Köksoy; Organik projelerine destek veren, başta İpek Organik sahibi Caferİpek ve firma yetkililerine, Ermenek ilçe Ziraat Odası Başkanı Yusuf Özçelik ve Yön.Kr.Üyesi Bülent Oflaz'a Kazancı Belediyesi’ne, toplantı salonu tahsis eden Zeki Ünlü'ye, misafirlerimizi ağırlayanAlbayrak Kardeşler Lokantası'na Kazancı Haber muhabiri Mehmet Albayrak'a bana desteklerini eksik etmeyen Amcam İbrahim Köksoy ve Dayım İlyas Köksoy'a bizlere inanıp ta anlaşma yapan tüm çiftçilerimize ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

Köksoy; Organik tarımda şu anda pilot bölge olarak Kazancı Kasabası merkez, Çatalbadem mahallemiz ve Görmeli köyü’nde organik tarıma başladıklarını ve bölgemiz de yaklaşık olarak 30 çiftçimizle organik tarıma geçiş anlaşmaları yaptıklarını ve çiftçilerimize ücretsiz organik ilaçlarını şu anda bahçelerine atmaya başladıklarını söyledi.

 

Köksoy Ayrıca; Kazancı ve çevresini bir kaç yıl içinde organik tarım sertifikalı üretimi yapılan tarım arazilerin çoğalacağını, bölgemizde (Ermenek, Sarıveliler, Başyayla, Karaman, Anamur, Bozyazı vb.) faaliyet yapmaya çalışan çiftçilerimize de Organik Tarıma ilgili her türlü (üretim, ilaçlama, danışmanlık, pazarlama vb.) geçişlerinde yardımcı olabileceklerini bildirdi. İlçe ve köylerimizde meyve bahçelerine halen ilaç atmayan özellikle yayla meyveleri olan çiftçilerimizin bugün itibariyle kendileriyle irtibat kurulduğu takdirde organik tarıma geçebileceklerini bildirdi.

 

Organik Tarıma geçmek için istenen şartlar;

1- Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS)

2- Tapu Fotokopisi

3-  Kimlik Fotokopisi (Tapuya kayıtlı kişinin)

 

Bu belgeleri teslim eden çiftçilerimize, ücretsiz organik tarım ilaç verilecek, ÇKS belgesi organik firma tarafından bakanlığın kontrolör firmasına verilecek ve sisteme girildikten sonra anlaşmalı organik çiftçimiz oluyorsunuz..  Böylece hasat zamanı tüm ürünleri alma zorunluluğumuz doğuyor. (Eğer analizlerde ürün temiz çıkarsa, o yüzden bahçenizi organik ilaçlama yaparak asla ve asla verdiğimiz ilaçtan başka ilaç kullanılmayacak ve komşularınıza da attırmayacaksınız.)  Ayrıca: ÇKS belgeleri firma tarafından onaylandıktan sonra önümüzdeki yıldan itibaren de bakanlık tarafından dönüm başına 70 TL destek ödemeniz hesabına yatırılacaktır.

 

Köksoy; Karaman’da organik faaliyetlerinin, 13 mayıs günü Karamanoğlu Mehmet Bey Türkçeyi resmi dil olarak ilan ettiği günle aynı güne çakışmasından dolayı “Şimden girü hiç kimse ne bahçede ve tarlada ve evde ve pazarda Organik üründen gayri ürün kullanmaya” diyerek günün anlam ve önemine binayken esprili bir şekilde vurgu yaptı. Toplantının yapıldığı 14 Mayıs gününü ise Dünya Çiftçiler Günü olması dolayısıyla bu iki anlamlı günün organik tarım faaliyetleriyle denk düşmesinin ayrıca sevindirici ve anlamlı bir gün olduğunu belirtti.

 

İLETİŞİM;

İPEK ORGANİK TARIM VE HAYVANCILIK

Kazancı Kasabası – Ermenek / KARAMAN

İlaç Temini, İlaçlama, ÇKS ve Evrakları teslim etmek için;

İlyas KÖKSOY = 0 530 660 60 71

 

Her türlü Destek ve Danışmanlık için;

Hasan KÖKSOY = 0505 358 18 41

Bu haber 938 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

ÇANAKKALE ZAFERİ VE “18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” ANISINA…17 Mart 2019

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi