Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Muhtar Tabelamızı Nereye Asalım.

İbrahimDemirtaş

28 Mayıs 2010, 17:28

İbrahimDemirtaş

Muhtarlarımız önce köy halkına sonra Belediyeye Kaymakamlığa Valiliğe ve de Devletine sorumludur. Resmi dairede yapağımız her iş ve işlem için ilk işe başlayacağımız başlangıç noktası muhtarlıktır. Muhtarın imzasını, kaşesini, onayını görmeyen hiçbir yetkilimiz işleme başlamaz ve işin devamını getirmez. O zaman halka da devlete de en yakın sorumlu kişi muhtarımızdır.

Peki, ben halk olarak, Belediye başkanı başkan olarak, Kaymakam Kaymakam olarak, Vali Vali olarak muhtarı aradığı zaman nereden bulur? Muhtara nasıl ulaşır? Ya da Muhtar nerede durması gerekir? Muhtara en kolay nasıl ulaşılması gerekir? Sorularının cevabı şu anda yok. Cevaplamaya vaktimiz mi olmadı, ihtiyaç mı duymadık,  ihmallik mi var veya gerek mi görmüyoruz? Bilmiyorum ama bu soruları cevaplayıp gereğinin yapılması için hemen işe başlamalıyız.

Her işimizin muhtarlıktan başlaması ve muhtarlara en kolay ulaşılması muhtarlıkların daha resmi hale gelmesi için muhtarlarımıza halkımıza ve sorumlu olduğu herkese daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmesi için muhtarlarımıza muhtarlık bürolarının olması gerektiğini düşünüyor ve bir ihtiyaç olduğunu görüyorum.

Bu ihtiyaç ve eksiğimizi bu dönem 8 mahalle muhtarları belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinin beraber yapacakları bir toplantı ile gündeme alarak değerlendirmelerini ve de gereğinin yapılmasını öneriyorum.

Bu büroların maliyeti göz önünde tutularak fazla büyük olmasına gerek görmeyerek 20 veya 25 metre kare olarak tasarlanması kaynağının ise önce valilikten, kaymakamlıktan yardım istenmesi yardım alınır yada alınmaz bilemem ama tut ki alınmadı belediye kendi şartlarını zorlayarak muhtarlarda en az 4veya 5 maaşını koyarak gönüllü ve makbuz karşılığı halktan maddi destek ve iş gücü talebinde bulunarak gerekli katılımın ve yardımın sağlanacağını tahmin ediyorum.

Bu alınacak olan yardımların sadece kazancıda kalan halktan değil biz gurbetçilerinde katılacağını belirtirken ekonomik durumu iyi olanların daha fazla katkıda bulunacağını düşünüyorum kısacası biz kazancılılar olarak 8 mahalle muhtarımıza 8 adet çalışma bürosu yapacak durumda ve güçteyiz.

Bu bürolar muhtarlarımızın çok işine yarayacak halk olarak da hepimizin ihtiyacı ve çok geç kalınmış bir eksiğimiz yetkililer girişime başlasın maliyeti çıkarsın biz halk olarak da. Yapacağımız yardım için tasarruflarımızı yapalım imece usulü ile bu eksiğimizi tamamlayalım muhtarlık tabelasını asacak büroları yapalım kendimize ve muhtarla işi olan herkese net ve açık bir adres kazandıralım.

 
İbrahim DEMİRTAŞ - 18-04-2009-Mersin

Bu haber 1481 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

ÇANAKKALE ZAFERİ VE “18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” ANISINA…17 Mart 2019

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi