Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Gelin Bu Siyaseti Öğrenelim

İbrahimDemirtaş

29 Mayıs 2010, 23:19

İbrahimDemirtaş

Gelin Bu Siyaseti Öğrenelim
Sayın saygı değer hemşerilerim kasabamız hepimizin kasabası kasabanın değerleri hepimizin ortak değeridir. Bu kasabada ortak değerlerimize sahip çıkarak kasabada kardeşçe yaşamamız için bize hiçbir şey engel değil bunu bozan bir tek şey var oda nasıl yapıldığını bilmediğimiz gibi amacı dışında kullandığımız siyaset.
 
Gelin ya bu siyaseti öğrenelim yapılması gerektiği ve amacına uygun olarak yapalım ya da bu şekilde siyaset yapmayı bırakalım. Hepimiz ahlak seviyesinde ve kanun önünde eşitiz ve eşit olalım bu sitemizde kasabamızın bütün sorunlarını burada masaya yatıralım kişileri, kurumları eleştirirken ahlak ve kanun çerçevesinde sınırlı kalalım bu sınırlar içerisinde tartıştığımız, öneride bulunduğumuz hangi konu olursa olsun kimseyi kimseden ayırmadan makamı ve konumu ne olursa olsun eleştirelim.
 
Önce sağ, sol, onlar, bunlar, öteki, beriki, senden, benden, söylemlerini unutalım daha çok biz ve hepimiz gibi sözcükleri kullanalım. Olayları doğru anlamak ve anlatmak için haberi kaynağından duyalım bumları yapmak zor değil. Şimdi hırsız eve girer hırsızlık yapar hırsız eve girerken ev sahibinin kabahati var mı, yok mu sorulur. Ben demiyorum ki kasabanın eksikleri yok elbette var peki neden yapılmıyor yönetenler yapmıyor demek çok kolay ben burada gurbette olduğu halde konuyu gündeme getirdiği için İbrahim TÜRKER abimize teşekkür ediyorum insanların bir birinin başarısını beğenmesi, başarısını kutlaması saygı duyması teşekkür etmesi yağcılıksa az önce yine Türker abime yağcılık yaptım takdir siz hemşerilerimindir saygı duyarım.
 
Ama şunu da kendimize ve soralım bu sorun İzmir den gündeme gelirken bu sorunları gören bizler acaba kazancıya vardığımızda yada kasabadan biri bir dilekçe yazıp şikayetimizi zabıtaya, fen memurluğuna veya direk başkanın masasına koyduk mu acaba burada o zaman başkan kadar biz vatandaşlarda da kusur var diyorum dün yada bu gün bu yapılan taleplere duyarsız kalınmamıştır yanlış anlaşılmasın derenin kapanış şekline yanlış demiyorum halk alkol ve canlı müzik olayına duyarlı davranmış şikayetini yapmışken başkan ve işletmeci halkın haklı talebini haklı bulup gereğini yapmışken neden aynı duyarlılığı tartıştığımız konuya da götüremedik de yaptıramadığımız küçük bir sorunu bu kadar tartışıyoruz anlayamadım. Dedim ya bu konuları buralarda kişilere,kurumlara,kanunlara saygı duyarak ahlak kuralları içerisinde konuşup tartışıp çözüm arayacağız herkese sevgiler,selamlar, gönderiyorum HOŞÇAKALIN.
 
İbrahim DEMİRTAŞ - 18.10. 2009-Mersin
i.demirtas70@hotmail.com
 
 

Bu haber 1566 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

NARDUGAN BAYRAMI (YENİDEN DOĞUŞ BAYRAMI) KUTLUI OLSUN..21 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi