Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SORULAR

İbrahimDemirtaş

29 Mayıs 2010, 23:24

İbrahimDemirtaş

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SORULAR…
Belediye başkanlarımızın sitemiz ziyaretçi defterinde dere kahve konulu mesajlarında Kazancı kasabası sorunlarının dile getirilmelerinden dolayı kutlarım  
 
Hep yazılarımızı yazarken hiç kimseyi hedef almadan kimseyi kimseden ayırmadan hukuk ve ahlak kurallarına uyarak sizinde belirttiğiniz gibi kasabamızın sorunlarını kasabadan uzak olsak da bildiklerimizi bildiğimiz kadarıyla Kasaba halkıyla paylaşmanın doğru olacağı düşüncesi ile bilgi aktarmaya çalışıyoruz sizlerinde bundan dolayı olan memnuniyetinizi dile getirmeniz den dolayı memnun oldum.
 
Belediye başkanlarımız Biz siyasetçiler bu sitelerden yazı yazarken hassas olmalıyız, diyerek hassasiyetlerini dile getirmişlerdir. Yaklaşım doğru katılıyorum bizlerde bunları her zaman yazıyoruz ve özende gösteriyoruz.  Doğru ve yanlış olan her şeyi halkı bilgilendirmek adına tartışma ortamı yaratmadan çözüm üretmek adına bildiklerinizi bu siteden paylaşabiliriz
 
Biz gurbette yaşayan kazancılılar kasabada neler olup bittiğini her gün haber alıyoruz, yılda bir kez de gelsek, geldiğimiz zaman gözlerimiz köydeki artıları ve eksileri görüyor. o köy bizim köyümüz
 
Her ne kadar gurbette olmamızdan dolayı kasabamızda belediye ve diğer kurumların başkan ve yöneticilerini seçme hakkımızı kullanamasak da takdir ve eleştirme hakkımızı kullanmamız gerektiğini düşünüyorum.  Onun içindir ki belediye başkanlarımız kasaba halkının refahı ve huzurunu sağlayarak, beldemizi en iyi bir şekilde yöneterek bölgesel anlamda ileri seviyelere götürmektir.
 
Biz her yaz, her zaman polemiğe girin demiyoruz sizler eski ve yeni başkanlar olarak kasabanın sorunları hakkında en doğru ve net bilgileri sizler bildiğinizi düşünüp bizlerin ele aldığı konularda eksik ve yanlış bilgimiz olur ve yazarsak bunları doğrulayacak kişilerde yine sizlersiniz.
 
Burada bizlerle paylaşacağınız bilgileri bir iftira olarak itam olarak algılarsanız bu herkes için aynıdır ve de aksini ispatlarsanız bunu bizim en çok güvendiğimiz hukukla çözebiliriz mahkemelerin kapıları hepimize açıktır. Hata yapılabilir hatayı kabullenmek ve mahkemede hak aramak suç değildir bizler suçundan ve hatasından dolayı da kimseyi toplumda dışlamayız bunlardan korkmayalım.
 
Biz halk olarak Kasabanın böyle ben az yanlış yaptım sen çok yanlış yaptın söylemleri ile kaybedecek zamanımız ve lüksümüz yok bizler belediyede olan ihalelerin nasıl olduğunu bilemeyiz bildiğiniz net bir yanlış varsa halkınız için, kendiniz için yasal olarak hakkımızı aramanızın daha doğru olacağını düşünüyorum.
 
Sizinde bahsettiğiniz ve bizimde doğru bulmadığımız ama bazılarının eş, dost, akraba, damatların ve çocuklarına ayrımcılık yaptığını biliyoruz, sizlerde bunların bilincinde almanıza rağmen Akraba ve dolaylı yoldan meclis üyesi belediyeden ihale aldı yasal değil diyorsunuz.
 
Burada öncelikli olan ve gerçek olan akraba ve meclis üyesi ihaleyi alırken belediyenin bu işletme ihalelerini alırken ihale usulüne uyulmadan mı, yapılmış kira alınmadan mı verilmiş, değerinin altında mı verilmiş kısaca belediye zarara uğratılmış mı, uğratılmamış mı ona bakmak lazım kasabamızın geliri ve nüfusunun az olması nedeni ile siz belediye başkanlarımızın ilk ve temel göreviniz belediyenin mallarını ve gelirlerini korumak ve kollamak olmalıdır.
 
Bence burada işletmeler küçükte olsa belediye malları ve gelirleri korunduysa ve korunduğu sürece kasabadan herkes ihale almalı ve alabilmelidir yoksa bu söylemlerin yolunu kesmek ve tezleri çürütmek için bu işletmeleri çalıştırmak için kasaba dışından işletmecilerimi aramamız gelmeli bilemiyorum.
 
Dere lokanta ve kahve ihalesi zaten mevsimlik 3-4 ay çalışır bu kadar kısa süreli çalışan bir belediye ait iş yeri ne işletmeciye nede belediyeye katkı sağlar veya zarara uğratır. Ama yinede haklısınız diyelim. O zaman şimdi yeri gelmişken ben halk ve haklı olarak eski belediye başkanımıza soruyorum.  Sayın hocam bildiğim kadarıyla belediye kahvesi sizin başkan olduğunuz dönemde beş yıl kapalı kaldı. Neden?
 
1-Siz eşime dostuma ve de akrabama vereceğime kapatırım daha iyimi dediniz?
2-Belediyeler yaptıkları hizmetlerini kar amaçlı yapmazlar. Belediyenin adına çalıştırsam kahve para kazanmaz diye mi düşündünüz?
3-Belediye kendi adına kahve çalıştırmaz deseniz, lokantayı belediye adına çalıştırdınız.
4-Belediyenin depoya ihtiyacımı vardı da depo olarak mı kullandınız?
5-Yoksa eş dost mu depo olarak kullandı birileri depo olarak kullandıysa bundan dolayı depo kırası aldınız mı?
6-Belediye gelirleri sınırlı olan bir kasabada belediye gelir getiren bir kahvenin kapalı kalmasının 5 yılda belediyeye karı ve zararı ne oldu hesapladınız mı?
7-Bu durumda belediye kahvesini kapalı tutarak belediye mallarını mı korudunuz belediye gelirlerini mi korudunuz?
 
Sayın Cafer hocam bu işler böyledir alınmaca, gücenmece, darılmaca olmasın biz Uğuz başkanla aynı sınıfta aynı sıralarda bizleri beraber okutan sınav yapan çalıştığımız kadar ve hak ettiğimiz kadar notu veren kimseyi kimseden ayırmayan siz saygı değer hocamızsınız.
 
Şimdi kasabamızı bir sınıf olarak düşünürsek siz eski başkanımız ve yeni başkanımız sınıfın öğrencilerisiniz. Halkın öğretmen olduğu bir sınıfta okumaktasınız siz dersin birinden geçtiniz ikinci dersten beklemeye kaldınız. Başkan ikinci dersini de geçti üçüncü dersini geçebilmesi için çok çalışması gerekiyor. Çünkü bu sınıfı geçmek isteyen siz başkanlara şimdi not verecek olan biz halk.
 
Siz eski ve yeni başkanlarımız olarak ben haklıyım, ben yanlış yapmadım, az yanlış yaptım, çok yanlış yaptım demenize gerek yok buna seçimlerde halk karar verir. Sizler halk için, kasaba için, halkın birlik beraberliği için, kardeşliği için, kasabaya hizmet için çalışmaya devam edin.
 
Kasabamızın geleceği halkımızın huzur ve refah için hiç kimseyi kimseden ayırmadan yazılanlardan alınmadan gücenmeden, kavga etmeden, eleştirmekten ve eleştirilmekten korkmadan hoşgörü, saygı ve sevgi kuralları içerisinde kasabamızın sorunlarını burada tartışacağımızın doğru olacağını düşünürken Sayın Uğuz başkana Sayın Cafer hocama ve tüm kasaba halkımıza sevgilerimi selamlarımı gönderiyorum
 
İbrahim DEMİRTAŞ - 10.12. 2009-Mersin
i.demirtas70@hotmail.com

Bu haber 1543 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

ÇANAKKALE ZAFERİ VE “18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” ANISINA…17 Mart 2019

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi