Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

GELİN KAZANCILILAR BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLALIM

İbrahimDemirtaş

29 Mayıs 2010, 23:25

İbrahimDemirtaş

GELİN KAZANCILILAR BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLALIM
         Sevgili hemşerilerim önce herkese sevgilerimi selamlarımı gönderiyorum Kazancı Beldesi adı altında bölgemize kasabamıza hizmet yapan bu sitemizin kuruluşu ve amacı misyonu onuncu yıla girmesi nedeniyle site yöneticimiz Sayın Hasan KÖKSOY tarafından detaylı bir şekilde açıklandı oralara tekrar girmek istemiyorum.
 
           Yalnız bu siteden yazı yazarken kişileri, kurumları ve her kim olursa olsun üslubumuza dikkat edip kimseyi kırmadan, üzmeden eleştiride yapıp takdirde ettiğimiz olmuştur. Farkında olmadan istemeyerek ya da bilmeyerek kırdığımız ve üzdüğümüz olduysa veya yanlış anlaşılmaya neden olan yanlış yazılarımız hatalarımız olduysa da bunu fark ettiğimiz zaman özürde dilediğimiz olmuştur.
 
           Bu süreç içerisinde bizi de eleştirenler yanlış bulanlar doğru kabul etmeyenler olmuştur. Oldu da olacaktır, olması da gerekir. Hoş görür saygı duyarız. Bu anlamda bizi uyaran ve cevaben yazı yazan hemşerilerimizde oldu ve kendilerine teşekkürde etmişimdir. Bundan sonrada teşekkür eder özür de dileyebilirim.
 
          Ben ve sitede çalışan diğer saygı değer arkadaşlarım ve siteyi takip eden zaman, zaman misafir köşe yazıları yazan ya da ziyaretçi defterinde bir şeyleri hemşerileriyle paylaşan paylaşabilen sevgili hemşerilerim var onları kutluyor ve katılımcı, paylaşımcı olduklarından dolayı da teşekkür ediyorum.
 
          Bu sitemizden kasabamız adına kasabamın düğününü, halayını, kültürünü, yaşamını yemeğini, aşını, yolunu, suyunu, taşını toprağını, saymakla bitmez güzelliklerini burada paylaşmak hepimizin görevi ve işi olmalı sorununu dile getirmek ve çözüm aramak toplum olmak kardeşçe yaşamak birlik olmak paylaşmak, yardımlaşmak, Bendencilik yapmamak, Aynı arabada yolcuk yapmak, Aynı kahvede oyun oynamak çay içmek, Aynı esnaftan hizmet almak ve ayrışmayı, öteleşmeyi önlemek için bu değerlere, bu kültürümüze, kasabamıza ve halkımıza sahip çıkma aşkı hepimizde olmalıdır.
 
          Kasabamızdan olmadığı halde kasabamızı ziyarete gelen Kayserili hemşerimin köyüm Kazancı şiirini yazarak bizimle paylaşması, Antalya’dan Hulusi SOYDAL’ın Kazancılılar için yazdığı şiir ve sesiniz gür çıksın demesi ve bizimle paylaşması Hayrettin DEMİRTAŞ’ ın
Kazancılı olmayan hemşerim yazısı ve en son olarak da arkadaşa mektup yazısın bizlerle paylaşılması bizim için önemli ve takdire değer alkışa değer konular ve bu konuları bizimle paylaşanları tüm hemşerilerim adına candan gönülden alkışlıyorum.
 
         Bu yaşanan güzel olaylara rağmen aşağıda yazacağım konu ile ilgili soruyu ve içeriğini Sayın Hasan KÖKSOY’a sormam doğru olmayacağını düşündüğüm ve söylemeyeceğine inandığım için sorma ihtiyacı hissetmedim. Bu yazımı okuduğu zaman değerlendirmeyi yapama takdirini kendine bırakıyorum.
 
         Sitemizde hiçbir zaman hiçbir şeyi paylaşmamış bazı hemşerilerim belki paylaşacağı bir anısı olmayabilir ya da paylaşmak istemeye bilir saygı duyarız. Bir hemşerisine ne baş sağlığı dilemiştir, ne evlenene mutluluk dilemiştir nede bir hastaya geçmiş olsun demiştir nede yaşanan üzücü olaya üzüntüsünü belirtmiştir nede bir bayram mesajı yazmaya zaman ayıramamışken ama ne yazık ki zaman, zaman site yöneticimiz ziyaretçi defterine şu notu düşmektedir “Sayın ziyaretçimiz mesajınız üçüncü kişileri toplumu ve kurumları zedeleyici kırıcı olduğundan dolayı mesajınızı yayınlayamıyorum” demektedir. (Son yayınlanmayan mesajla ilgili değil zaman, zaman böyle mesajlar ve notlar düşülmektedir) Ben şunu anlayamıyorum güzel şeyler yazmaya zaman bulamazken nasıl böyle yayınlanması sakıncalı görülen mesaj yazmaya zaman bulabiliyorlar. Bu mesajların içeriğini bilmediğimiz halde bu kadar güzel paylaşımların içerisinde çok çirkin kalmakta ve beni üzmektedir belli ki içeriğinde üslup uygun değil ki yayınlanmıyor.
 
         Biz bu siteye emek verenler olarak gurbetten de olsa kasabamızın sorunlarını buralarda hemşerileri ile paylaşan ve bu anlamda özverili çalışmalarda bulunanlar olarak saygılı, seviyeli ve güzel bir üslup kullanmaktayız bu tarzımızı böyle söylemlerden ve yayınlanmayan mesajlardan dolayı değiştirip bu seviyelere düşmeyeceğiz.
 
         Böyle yayınlanmayan mesaj yazıncaya kadar neden 20 yıldır dağda yaşayan Hasan ÇELİK haberini 20 yıl sonra internet haber ortamında öğrendiğimizin ne kadar üzücü olduğunu belirtip kasaba halkına yönetimine ilgili kişilerine sitem etseniz de bizde sizi alkışlasak daha doğru olmaz mı örnekleri çoğaltabilirim.
 
Benim sayın Hasan KÖKSOY’dan ricam buna benzer mesajları yazanları bu mesajları kişileri ve kurumları ilgilendirdiğinden dolayı kendi e-mail adreslerine gönderilmesi konusunda uyarılması ve daha doğrusu siteye hiç yazılmadan doğrudan ilgili kişilere gönderilmesini de hemşerilerimden ben rica ediyorum. Daha doğru olacağına da inanıyorum.
 
          Böylelikle bu sitede yapılan çalışmalardan yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan bir öfkeyse ve hata söz konusu ise kişiden ve kişilerden özür diler bir noktada anlaşırız bizim Kazancılı olarak anlaşamayacağımız hiçbir hemşerimiz yoktur ve de olmamalıdır yeter ki paylaşalım, tanışalım, eleştirilelim, eleştirelim takdirde ederiz özürde dileriz.
 
          Buradan saygı değer Kazancılı hemşerilerime Bektaşi’nin söylediği gibi “GELİN CANLAR BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLALIM”  sözleriyle herkesi ülkemizde son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra şimdi her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz kardeşliğe birliğe beraberliğe ve Barışa ihtiyacımız var ve davet ediyorum sevgilerimi selamlarımı gönderiyorum hoşça kalın dostça kalın.
 
İbrahim DEMİRTAŞ - 03.01.2010-Mersin
i.demirtas70@hotmail.com

Bu haber 2662 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 Yerel Seçimlerinde Kazancı Belediye Başkanı Kim OlsunTüm Anketler

ÇANAKKALE ZAFERİ VE “18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” ANISINA…17 Mart 2019

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi