Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sami İçin

İbrahim Türker

31 Mayıs 2010, 13:50

İbrahim Türker

İvriz’de yeni açılmış, donanımsız bir eğitim yuvasında okuyacaktık. Gittik oraya. Türlü güçlüklerle savaşarak beş yılımızı orada geçirdik. Sonunda öğretmen olarak diplomamızı aldık. Değişik yörelere atandığımız için birbirimizden ayrıldık ama gönüllerimiz daima birlikte idi.

Ben yaptığım eğitim nedeni ile köyümüzden çok uzaklarda kaldım. Sami değişik yerler yanında Kazancıda çalışma şansına sahip oldu. Duyuyordum onun köyümüze yaptığı hizmetleri. Kutluyordum onu her zaman. Emekli olduktan sonra Sami’nin Antalya'da yaşadığını öğrendim.

Bende İzmir'e yerleşmiştim. Telefon numarasını tel ekomdan öğrenerek aramızdaki iletişimi sağladım. Ne kadar mutlu olmuştuk. Bunca yıl ayrıldıktan sonra. Kendisini İzmir'e davet ettim. Bir hafta gibi bir süre evimde misafir ederek geçmiş günlerimizin hatıraları ile birlikte yaşama olanağı bulmuştuk.

Sami evlilik hayatında mutsuzdu. Buna rağmen yaşama sıkı sıkı sarılarak mutlu olmanın yolunu yine kendisi bulmuştu. Yalnız yaşıyordu kendi evinde. Sami'yi İzmir'de yayınlanan Köy Enstitüleri ile ilgili bir dergiye abone yapmıştım. Dergiyi okuyup inceledikten sonra çok memnun olduğunu telefon konuşmamızda anlatmıştı.

Her hafta dönüşümlü olarak anlaşmıştık. Öylede yapıyorduk. Son telefon etme sırası bende idi

Aradım yanıt alamadım. Evde yoktu gezmeye falan gitmiştir diye düşündüm. Bilgisayarı açtığım zaman Sami'nin resmini siyah çerçeve içinde görünce şoke oldum. Hemen Hasan'la temas kurdum ve acı haberi öğrendim.

Biz üç kişiydik yola çıktığımız zaman. Yıllar yılları kovaladı ve bir bir yaşamdan ayrılma değişmez gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz ne yazık ki.

Sevgili kardeşim SAMİ' ye Allahtan rahmet dilerken şu anda gözlerimden yaş geliyor. Yakınlarının ve sevenlerinin başları sağ olsun. Cennet mekânın olsun ülkü arkadaşım.

İbrahim TÜRKER   - İzmir 
ib.turker@hotmail.com

Bu haber 1217 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Çavuşname-Şiir06 Haziran 2018

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve Yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi