Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Anamur ve Kazancı'da Turizim

Sedat Turan

25 Haziran 2010, 09:48

Sedat Turan

Anamur Gazipaşa yol çalışması başladı Anamur turizminin en büyük engeli olan Anamur Gazipaşa arasındaki yol idi nihayet bir türlü genişletilmeyen yol genişletilmeye başladı  bununla beraber otel işletmecileri Anamur da turizm,e yatırımlarını başlatır.

Anamur`un eşsiz güzelliği olan Anamur tarihi açısından da zengin bir ilçemizdir. Bu güzellikleri Avrupa ülkelerine çok iyi derecede pazarlayarak turizmi Anamur`a kazandırmak öncelikle turizm yatırımcılarına ve belediye başkanına çok büyük görev düşmektedir. Tabi bu kişiler sadece aracı en büyük görev Anamur halkına düşüyor. Misafirperverliğimizi turizm açısından çok iyi derecede göstermemiz gerekiyor.

Bu sadece Anamur için değil küçük belediyemiz içinde önemli Anamur a yatırım yapılan turistler işletmeler tarafından belediyemize turlar düzenleyecek ve bizim küçük şirin kasabamızın güzelliklerini Avrupa ve diğer ülkelere tanıtım yapacaklardır. Beklide birkaç gece konaklamak için beldemize turist yatırımcıları tarafından küçük bir otel yapılır.
 

İşte burada kasabamızın halkına çok önemli görevler düşüyor. Misafirperverlikleriyle, konaklama biçimleriyle, kendilerine uygun yemekleriyle misafirleri ağırlayarak çok güzel bir şekilde karşılamak gerekmektedir. Kasabamızda yeni iş alanları açılacak içerimizden yeni işletmeciler çıkacaktır.

Turizm açısından yeni yapılan HES barajı çok önemli bir yeri olmaktadır. Turizm akışı olursa barajda bot turları düzenlenecek barajın kenarlarında yeni işletmeler açılacaktır.          Turizm açıldığı zaman Antalya da ve çevresinde turizm de çalışan gençlerimiz gurbeti bırakarak kendi memleketlerine (köylerine) hizmet yapmak için geri döneceklerdir.

Bakın sayın hemşerilerim ve Anamur halkı bir yol açılması Anamur ilçesi ve çevresinde bulunan 200 km’lik bir alandaki köyleri ve kasabaların ekonomik açısından ve göçleri önlemek açısından kalkınmasına çok büyük bir faydası oluyor.
 
Söylediğimiz gibi inşallah bu yol bize ve halkımıza çok hayırlı olur. Hemşerilerimize selam hayırlısı olmak dileğiyle.
 

Sedat TURAN 24.06.2010 -Manavgat

Bu haber 1458 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
On dokuz Mayıs günü, Samsun’a ilk kurtuluş adımının atıldığı ve Kurtuluş Savaşı’nın fitilinin ateşlendiği gündür23 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi