Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İst.Kazancılılar Kült. ve Dayn. Derneği ve Lokali- Şevket Çetin

Misafir Yazar

24 Ağustos 2010, 17:44

Misafir Yazar

Hasan kardeşim hoş geldin. Yeni görevinde başarılar dilerim. İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Genel Kurul Toplantılarının kurulduğundan itibaren hemen-hemen hepsine katıldım. Dernek lokalinin kapatılması bir yönetimin üzerine atılacak suç durumu değildir. Çünkü birçok sebep var.

1-Derneğin kuruluş aşamasında Gültepe ve Çeliktepe civarında oturan Kazancılı aileler bir hayli fazlaydı. Ancak şu anda aynı semtlerde oturan aileler çok azaldı.

2-Derneğin kuruluş aşamasında, birinci nesil Kazancılılar vardı. Birinci nesil Kazancılılar emekli oldular ve çeşitli yerlere dağıldılar. İkinci nesil Kazancılılar İstanbulda doğdular, mahalle arkadaşları, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite arkadaşlarını İstanbulda edindiler. Kendilerini gurbette saymıyorlar. Dolayısıyla Kazancı’lılar derneği onlar için cazip gelmiyor.

3-İstanbul büyük bir şehir, şehrin bir ucundan öbür ucuna üç buçuk-dört saatte gidilir. Kazancılılar İstanbulun her tarafında mevcut. Gidiş-dönüş dört saatlik yolculuk yapmak için geçerli sebep olması lazım. ki Genel Kurul bile geçeli sebep olarak görülmüyor.

4- Beş dönemlik (on sene) Genel Kurulda Yönetimi iştahla yapacak birileri bulunamadı. Hep idareten alındı. Dernek kapatılmasın düşüncesi ile alındı.

5- Körkuyu Şenliğinde Başkan harcama yaptıysa kendi cebinden yaptığını düşünüyorum. Derneğin o tarihlerde birikimi yoktu.

6-İstanbuldaki Kazancılılar ücretli çalışan insanlar. İlk önce kendilerini kurtarmak, çocuklarını okutmak için uğraşan kimseler. Bugün bir çocuğun okutulmasının maliyeti çok fazla.Kendisine ve çocuklarına kıt-kanaat yetişen kimselere Yardımlaşma Derneğine üye ol ve birilerine yardım edelim diyemezsin. Onu söylediğin an, birilerine yardım etmek istiyorsanız bana yardım edindiyemediği için kem-küm eder. Dernek hakkında yazı yazan iki arkadaşımın tuzları kuru olmalı.

7-İstanbulda ikamet edip bu sitede yazı yazan üç arkadaşı hiç bir Genel Kurulda görmedim. Görev gereği üye olmayabilirler . Ancak Genel Kurula gelirler maddi ve manevi katkıda bulunabilirlerdi. Üzgünüz demek veüstü kapalı birilerini suçlamak samimi değil.

8-Dernek üye ile vardır. Üyeler aidat öder. Dernek yönetimi üye olmak isteyenleriüyemi yapmamış? Aidat ödemek isteyenlerin aidatlarınımı almamış? Yoksa Derneği tekellerinemi almışlar? Hiç biri değil. İlgilenen varsa vermeye hazır oldukları için kapatmadılar. Lokal kiralık olduğu için kapattılar.

9-Naci Sözen arkadaşımın eleştirisinin pek çoğuna katılmıyorum. Kendisi ya yanlış bilgilendirilmiş yada kendisi siyaset yapıyor. Ben bu derneğin kurucuları arasındayım. Elbette bu duruma bende üzülüyorum. Vur abalıya mantığının gereği yok. Üye olmayanlar, aidatını ödemeyenler, üç-dört dönem (8sene)Genel Kurula gelmeyenler suçluluk duymuyor, lokali kapatanlar suçlu. İNSAF! ÇOK İNSAF!!!
 
Şevket Çetin -İstanbul

Bu haber 1609 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi