Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

TÜRKAN'I KUTLUYORUM

İbrahimDemirtaş

08 Kasım 2010, 22:30

İbrahimDemirtaş

 

 
Türkan ALBAYRAK
 
Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde çalışırken Sendikalı olmak istediği için, Emeğimin karşılığını almak istediği için taşeron firma tarafından haksız yere işten atıldı.
 
118 gün once hastane bahcesine kurdugu çadırında işi ,onuru ve ekmeği için haklı direnişini haklı olarak yaptı ve kazandı.
 
118 gün sesini duymayan yetkililer son 7 gününü açlık grevi yapan emekcinin sessine duymak zorunda kaldılar ve sağlık bakanlığı yetkilileri çadırına gelip iş teklif ettiler. Evine yakın  Toplum Sağlığı Merkezi’nde iş verdiler ve işi Kabul edip direnişini sona erdirdi.
 
Haksızlıklar karşısında sessiz kalırsan yalnız hakkın değil onurunda elinden gider sözünden yola çıkarsak bu emekci kardeşimiz tek başına halktan aldığı destekle Emek adına, Ekmek adına, Onur adına, mücadele adına, dik duruş adına ve kazanmak adına yapmış olduğu bu onurlu ve örnek davranışı bizleri gururlandırırken kendini, bizleri ve tüm emekcileri sevindirmiştir.
 
Bu onurlu ve örnek davranışından dolayı kazandığı ekmeği,onuru,ve işi hayırlı olsun darken  kendisini kutlar  başarılar diliyorum.
 
 
 
                                           İbrahim demirtaş 08.11.2010 /Mersin

Bu haber 1354 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

2019 yılı AKP Adaylarından Kazancı Belediye Başkanı Kim Olsun
Tüm Anketler

10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI12 Aralık 2018

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi